اسکان ۲۰۰ هزار نفری در موکب علی ابن موسی الرضا (ع) – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرگزاری مهر، هادی سهامی درباره خدمات بسیج شهرداری در ایام پیاده روی اربعین گفت: امسال در موکب شش هکتاری علی (ع) فرزند پسر حضرت موسی رضایت (آ) در آمود ۷۰۷ با اعزام ۶۵۰ نفر از خادمان سازمان بسیج شهرداری تهران و با کمک خیرین با اسکان، پذیرایی، درمان، ماساژ، طب سنتی و خدمات فرهنگی به زائران خدمات رسانی می کنیم.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران با اشاره به اینکه اولین تیم بسیج شهرداری برای آماده سازی زیرساخت ها از روز عاشورا اعزام شد، افزود: امسال موکب علی بن موسی(ع) رضایت (آ) با اقدامات ساختمانی مانند راه اندازی سلول انجماد زیر و بالای صفر، راه اندازی دستگاه های تصفیه آب، بتن کم اهمیت مسیر حرکت زائران در موکب، خرید دستگاه یخ ساز، راه اندازی کارگاه بین راهی، ساخت گنبد و گلدسته امام رضا (علیه السلام) به عنوان نماد موکب، تکمیل تمام پنجره ها و بستن راه های دسترسی پرندگان به حسینیه، راه اندازی کولر، بازسازی کف آشپزخانه و سرویس های بهداشتی، بازسازی کلیه سیستم های برق و ژنراتور، احداث اتاق برق، احداث نانوایی، سایبان ورودی زیارت. سیدالشهدا درود بر او.

وی در خصوص ارائه خدمات درمانی در این موکب اظهار کرد: در این موکب یک تیم تخصصی پزشکی با همکاری تیم بسیج جامعه پزشکی بقیه الله مستقر است و تا امروز به زائران خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می شود.

سهامی تصریح کرد: ایستگاه موکب صلواتی در مسیر پیاده نیز فعال بود. نانوایی موکب نیز با تلاش و همکاری پدری شکنجه شده دایر است. پخت این نانوایی در روزهای اول با ۵۰۰۰ نان آغاز شد و در روزهای آخر به ۱۰۰۰۰ نان رسید.

وی خاطرنشان کرد: تیم ۸۶ هیچکس خانم. و آقای ماساژور اعزام شده است، وی گفت: با تلاش خیرین خیاطی برای ارائه خدمات مربوطه به زائران افتتاح شد. همچنین اتحادیه لباسشویی و خشکشویی تهران با اهدای لباسشویی و شوینده خدمات لازم را به موکب و زائران ارائه کرد.

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران از برگزاری برنامه های فرهنگی در موکب علی فرزند پسر حضرت موسی رضایت (آ) وی اعلام کرد و گفت: امسال در خدمت سخنرانانی چون آقای رافیک پور، حاجتی، چشمی، موسوی مطلق، علیزاده و… بودیم همچنین برنامه های مداحی با حضور آقای سلحشور سیدامیر حسینیعرب خالقی، قدمی، نوشیدنی درعلیپور برگزار شده است.

سهامی استفاده از ظرفیت گروه های جهادی را از دیگر اقدامات این راهپیمایی برشمرد و گفت: برنامه خارجی از جمله پخش واقعه عاشورا و شهادت حضرت عباس علیه السلام توسط دستگاه واقعیت مجازی راه اندازی شده است. یک غرفه قرآن، یک غرفه عکس با همکاری گروه های جهادی. .

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران در پایان تصریح کرد: ما گوشه ای دورافتاده از این دریای بی نظیر اربعین هستیم و امیدواریم بتوانیم قدمی هرچند کوچک در این حرکت ظهور جهانی برداریم.