استقبال نتانیاهو از سقوط و انحلال کابینه تل آویو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از: تایمز اسرائیلبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق و رهبر کنونی اپوزیسیون در واکنش به توافق نخست وزیر و وزیر امور خارجه اسرائیل برای انحلال پارلمان، سقوط آنچه را «بدترین کابینه اسرائیل» خواند، فرصت خوبی خواند.

واکنش نتانیاهو به ناآرامی ها و بی ثباتی های سیاسی کنونی همیشه آ️ وی گفت: همه به سقوط کابینه ائتلاف می خندند و ادعا می کنند که ائتلاف تسلیم شده و غرور ملی ما را از دست داده است.

نتانیاهو با صدور بیانیه ای در واکنش به این موضوع گفت: «دولت لففالی دختردر مسائل امنیتی، سیاسی و اقتصادی به شدت شکست خورده بود.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی نیز از تمایل خود برای تشکیل «دولت ائتلافی گسترده» خبر داده است.

پاسخ نتانیاهو ساعاتی پس از آن صورت گرفت که نفتالی بنت، نخست وزیر و یایر لاپید، وزیر امور خارجه با انحلال کنست در روزهای آینده موافقت کردند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بنت و لاپید توافق کردند که هفته آینده برای انحلال کنست رای دهند و در صورت تایید، لاپید نخست وزیر موقت بعدی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

نخست‌وزیر و وزیر خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کردند: «بعد از هر وسیله‌ای برای ایجاد ثبات در ائتلاف، بنت و لاپید به این نتیجه رسیدند که هفته آینده طرحی برای انحلال کنست ارائه خواهد شد و پس از آن طرح میزگرد اول تصویب خواهد شد. یک وزیر نیز به نوبه خود اعدام خواهد شد.