استقبال مردم آبادان از اولین اقامه نماز جمعه کشور – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزخبرگزاری مهر – گروه استان ها – مهدیه مظفری پور; بهار فضایی ۲۰۰۹ آبادان شباهت نداشت و زمزمه های شروع نماز جمعه شهر را فرا گرفته بود.

افراد وفادار آبادان آیت الله صفایی بوشهری به دلیل ارادت بی پایان مردان و زنانش به پیامبر مهربانی و اهل بیت اومدینه پیامبر«جنوب کشور مشتاقانه منتظر حضور نماینده ولی فقیه در استان خود بودند تا صدای اذان جمعه در شهر طنین انداز شود.

امیدها در آخرین بهار امسال به پایان رسید و محمد حمیدی نژاد روحانی متواضع و مردمی و خطیب که ۱۰ سال میهمان مبلغ آبدانی ها بود اولین نماز جمعه این شهر را اقامه کرد.

حمیدی نژاد حدود ده سال فرمانده فرهنگسرا بود آبادان ایشان تا سال ۱۳۷۷ از امام جمعه این مسئولیت را بر عهده داشتند آنها دارند استان فارس و محمود کارگر، روحانی جوان دهه ۶۰ و همشهری اش را به امامت جمعه پذیرفت. آبادان پذیرایی

حالا مردم سخت کوش آبادانمرکز تولید گوجه فرنگی خارج از فصل کشور، همزمان با برگزاری اولین نماز جمعه در کشور، شیرینی این یاد گرانقدر امام امت را بیش از یک دهه است که درک کرده اند.

دبیر ستاد بزرگداشت اولین نماز جمعه کشور (هفته نماز جمعه) در آبادان وی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: با توجه به ضرورت معرفی جایگاه والای نماز جمعه در اسلام و تأثیر آن بر همدلی و وحدت جامعه اسلامی، برنامه های گفت و گو محور و تجلیل از ایثارگران و خادمان باید از روز جمعه تا برنامه های اصلی هفته نماز جمعه در آبادان است.

وی برگزاری دو همایش تجلیل از چهره های ماندگار نماز جمعه و قرآن آموزان، دیدار امام جمعه با دختران نوجوان، جوانان و خبرنگاران و همچنین برگزاری همایش بزرگداشت پیر غلامان حسینی را از برنامه های اصلی این مراسم عنوان کرد. ستاد یادبود اولین نماز جمعه در آبادان پیش بینی می شود از ۱۰ تیر تا ۱۶ مرداد در این شهر برگزار شود.

سعیدیکیا در پایان به جایگاه نهاد جمعه امامت نزدیک به پیوند و پیوند مردم با حاکمیت نظام اسلامی اشاره کرد. جانشینی و حضور بیشتر مسئولان در بین آنها و مشکلات حل خواهد شد.

جشن های بزرگداشت برپایی این آیین سیاسی مذهبی در کشور از امروز ۳۱ تیر ۱۴۰۱ با آذین بندی و ایجاد محیطی در آبادان آغاز شده.