استفاده از دانه کتان برای درمان سندرم خستگی مزمن

تعداد افرادی که مبتلا به سندرم خستگی مزمن تشخیص داده شده اند در طول سال ها به طور تصاعدی افزایش یافته است. این نتیجه افزایش موارد در جمعیت نیست، بلکه شاید نتیجه روش‌های تشخیصی بهتر و درک بهتر بیماری باشد. افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن در بسیاری از بخش های زندگی روزمره خود دچار مشکل هستند. برخی افراد این مشکل را شبیه ضربه مغزی یا ضربه مغزی توصیف می کنند. فرد ممکن است احساس خستگی کند، احساس مه گرفتگی کند، در حرکت کردن مشکل داشته باشد یا بسیاری از علائم دیگر را داشته باشد. برای هر کسی که علائم غیرقابل توضیحی دارد مهم است که برای رد سندرم خستگی مزمن به پزشک مراجعه کند.

درمان های زیادی وجود دارد که ممکن است به درمان این بیماری وحشتناک کمک کند. پزشک متخصص در سندرم خستگی مزمن می تواند به تعیین بهترین دوره درمانی کمک کند. بسیاری از پزشکان طیف وسیعی از درمان ها را توصیه می کنند که شامل برخی مکمل های طبیعی می شود. یکی از این مکمل ها دانه کتان است که به عنوان یک درمان طبیعی مفید برای سندرم خستگی مزمن شناخته شده است.

بذر کتان چگونه کار می کند؟

در سندرم خستگی مزمن، اعتقاد بر این است که از طریق حملات ویروسی، توانایی سلول ها برای تولید اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز برای کمک به عملکرد طبیعی بدن ممکن است کاهش یابد. اسیدهای چرب زیادی وجود دارند که نقش مهمی در عملکرد طبیعی بدن دارند. این اسیدهای چرب ضروری را می توان در روغن های سالم تولید شده در انواع مواد طبیعی از جمله دانه کتان یافت. فردی که رژیم غذایی خود را با دانه کتان تکمیل می کند، کمبود آن را بهبود می بخشد و به بدن کمک می کند تا به عملکرد طبیعی خود بازگردد. یک فرد مبتلا به CFS ممکن است متوجه شود که خوردن دانه کتان کلید بهبود سلامت و توانایی داشتن یک زندگی عادی و بدون خستگی است. مطالعات این نظریه را تایید یا رد نکرده اند، اما این واقعیت که بسیاری از افراد دچار کمبود اسیدهای چرب ضروری هستند، مصرف مکمل بذر کتان را بدون توجه به تصمیم خوبی تبدیل می کند.

نحوه مصرف دانه کتان

دانه‌های کتان را می‌توان به‌عنوان دانه یا روغن مصرف کرد زیرا اسانس‌های آن از دانه‌ها حذف شده است. یک فرد مبتلا به CFS می خواهد مطمئن شود که آیا به شکل دانه هایی است که به صورت پودر یا پودر استفاده می کند، زیرا دانه کامل به راحتی هضم نمی شود و ممکن است فقط از دستگاه گوارش عبور کند. روغن را می توان با یک قاشق چای خوری مصرف کرد یا می توان از آن در دستور العمل ها استفاده کرد. دانه های له شده یا خرد شده را می توان در یک نوشیدنی مخلوط کرد یا می توان آن را با کره یا سس مایونز مخلوط کرد و به عنوان اسپری استفاده کرد. مهم است که فرد در پخت و پز از دانه کتان استفاده نکند زیرا دمای بالا به روغن ها آسیب می رساند و اثربخشی آنها را کاهش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر