You are currently viewing از بین بردن بو با رژیم غذایی متخصص اصفهان

از بین بردن بو با رژیم غذایی متخصص اصفهان


با رژیم غذایی بوی بد را از بین ببرید

توجه داشته باشید که بوی بد دهان ناشی از غذاهای خاص با خوردن غذاهای دیگر برطرف می شود. دکتر تغذیه اصفهان با ما در این قسمت از رضا اطمینانانی همراه باشید ؛ با علت این مشکل بیشتر آشنا شوید و بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید.

دلایل اصلی بوی بد دهان

عوامل زیادی می توانند باعث بوی بد دهان شوند. خوردن پلاک باکتریایی و غذاهای خاص در دهان یکی از شایع ترین علل این مشکل است.

. نعناع ؛ ပွ င့ ် စ မုန် နက်، بابونه ؛ رزماری جویدن سبزیجاتی مانند مریم گلی و رازیانه بوی بد را از بین می برد.

دندان و دهان

دهان یکی از معدود میکروارگانیسم های بدن است. دندان ها و دهان لایه ای از باکتری ها در دهان هستند. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ؛ نوشیدن نوشیدنی های شیرین و نوشابه علاوه بر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می تواند باعث عفونت باکتریایی شود. این پلاک ها روی دندان ها می نشیند و بسیار چسبناک هستند. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن صحیح می تواند از تشکیل پلاک جلوگیری کند. متأسفانه وقتی تعادل باکتری ها در دهان وجود ندارد ، لثه ها می توانند سولفات های زنجیره ای کوتاه ، دی آمین ها یا اسیدهای چرب تولید کنند که می تواند باعث بوی بد دهان شود.
غذاهای خاصی بخورید

غذاهای متعددی وجود دارند که می توانند باعث بوی بد دهان شوند ، به موارد زیر اشاره می شود:

سیر و پیاز

سیر و پیاز سرشار از ترکیبات گوگردی هستند که وقتی از دهان و ریه خارج می شوند باعث بوی بد دهان می شوند.

از بین بردن بو با رژیم غذایی متخصص اصفهان

محصولات لبنی

بسیاری از باکتری های موجود در دهان اسیدهای آمینه را از محصولات لبنی جذب می کنند و بقایایی به نام کاداورین یا پوترزیدین تولید می کنند. بنابراین ، بوی بد ایجاد می کند.

جعبه ماهی

بوی ماهی پوسیده چیزی نیست که نادیده گرفته شود. در داخل قوطی ماهی ، این غذا به تجزیه ادامه می دهد و “آمین های بیوژنیک” تولید می کند که در تولید بوی بدن نقش دارند.

کربوهیدرات ها به سرعت جذب می شوند

این نوع کربوهیدرات ها شامل نوعی مولکول کربوهیدرات است که به راحتی توسط باکتری های طبیعی در دستگاه دهان و روده تخمیر می شود. تورم گاز ؛ می تواند باعث مشکلات دفع مدفوع و بوی بد دهان شود.

سیگار و الکل

مصرف الکل یکی از عوامل کم آبی اتانول است. این بدان معنی است که بدن را کم آب کرده و باعث آزاد شدن محصولات باکتریایی می شود. سیگار کشیدن اثرات الکل را تشدید می کند.

چکار باید بکنیم؟

برای از بین بردن بوی بد دهان با غذا ، باید از برخی از غذاهای زیر اجتناب کنید. آره، باید توجه داشته باشید که نیازی به حذف کامل این غذاها از رژیم غذایی خود ندارید. با این حال ، کاهش مصرف آنها در جلوگیری از بوی بد دهان مثر خواهد بود.
با تغذیه مناسب با بوی بد دهان مقابله کنید

گاهی اوقات برای از بین بردن بوی بد دهان ، تغییر رژیم غذایی و افزایش مصرف آب کافی است. اما مراقبت از سلامت دهان و دندان و مراجعه به پزشک را فراموش نکنید. همچنین به یاد داشته باشید که نوشیدن آب زیاد برای بدن مفید است.

ابتدا دلیل آن را بیابید

اولین قدم در درمان بوی بد دهان شروع درمان علت است. این مشکل را می توان با اجتناب از مشکل خود با خوردن غذاهایی مانند سیر و پیاز حل کرد. این مشکل ممکن است به دلیل عدم مصرف کافی آب باشد. بنابراین ، نوشیدن آب بیشتر می تواند خشکی دهان و بوی بد دهان را درمان کند. گاهی اوقات این مشکل به دلیل مشکل دندان یا لثه ایجاد می شود. بنابراین ، ابتدا باید مشکل را پیدا کرد.

از کشیدن سیگار و الکل خودداری کنید

همانطور که گفته شد ، سیگار کشیدن و الکل بوی بد دهان را تشدید می کند. اگر سیگاری هستید ، نه تنها باید بوی بد دهان را از بین ببرید بلکه برای حفظ سلامتی نیز اقدامات مهمی را انجام دهید.

بیش از 3 وعده غذا در روز نخورید

هرچه غذای بیشتری بخورید ، بیشتر بر تعادل pH دهان تأثیر می گذارد. در نتیجه ، زمان بیشتری صرف تغذیه باکتری ها می شود که این امر خطر تجمع ذرات غذا در لثه و اطراف دهان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، بیشتر میان وعده ها شیرین و اشتها آور برای باکتری های موجود در دهان هستند. بنابراین ، توصیه می شود از عادت همیشه خوردن تنقلات در دهان خود اجتناب کنید.

رعایت بهداشت دهان و دندان ؛ دهان خود را با روغن نارگیل پاک کنید

برخی مطالعات نشان می دهند که مسواک زدن برای بوی خوب بسیار مهم است. همچنین توصیه می شود بعد از مسواک زدن دهان خود را روزانه با روغن نارگیل مسواک کنید. روغن نارگیل سرشار از اسید لوریک است. این ترکیب بر روی انواع عوامل بیماری زای دهانی تأثیر می گذارد. برای انجام این، پس از مسواک زدن دندان ها ، دهان خود را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به مدت 5 تا 10 دقیقه بشویید. حتی اگر می توانید تحمل کنید ، می توانید این روغن را حدود 20 دقیقه در دهان خود قرار دهید و در نهایت بازدم کنید.
کمی سبزیجات پیدا کنید

. نعناع ؛ ် စ မုန် နက်، بابونه ؛ رزماری جویدن سبزیجاتی مانند مریم گلی و گردو بوی بد غذا را از بین می برد.

مکمل هایی برای مقابله با بوی بد دهان

زینک: نتایج چندین مطالعه نشان داده است که مکمل های روی ترکیبات سولفات را به گازهای بی بو تبدیل می کنند.

یک پروبیوتیک به طور کلی ، استرپتوکوکوس سالیواریوس باید در دهان افراد سالم قابل مشاهده باشد. با این حال ، در افرادی که بوی بد دهان دارند ، سطح این باکتری کمتر است. برخی افراد این باکتری را ندارند. به همین دلیل ، پروبیوتیک ها بوی بد دهان را از بین می برند و کاهش می دهند.


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تغذیه و تغذیه و تکنیک های اساسی می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

غذاهای خطرناک سیگار کشیدن

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

چه گوشت بخورید و چه نخوریددیدگاهتان را بنویسید