اروپایی ها با تحریم های بی شمار می خواهند افکار عمومی را گیج کنند/ غرب طاقت دیدن ایران پیشرفته را ندارد


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مهدی اسماعیلی در واکنش به اعلام وزارت خارجه فرانسه مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا بر روی بسته نهم تحریمی علیه ایران کار می کند، گفت: کشور پیشرفته ای مانند ایران اسلامی است.

نماینده مردم اعتدال در شورای اسلامی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی در مقایسه های منطقه ای و بین المللی تاثیرگذار است بنابراین تحمل آن را ندارند و با بهانه ها و طرح های مختلف سعی کردند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها می خواهند افکار عمومی را سردرگم کنند، ادامه داد: در حوادث اخیر عده ای از مردم محلی از این وضعیت سوء استفاده کردند و آب را در آسیاب های خود ریختند، اما مردم با دقت صفوف خود را جدا کردند و پاسخ تلخی دادند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این موضوع زمانی حائز اهمیت است که پس از ناکامی مذکور موضوع فروش پهپاد به روسیه را بهانه کردند در حالی که بسیاری از کشورهای غربی سلاح های خود را به گروه های تروریستی فروخته اند. فرانسوی ها به صدام اسلحه فروختند و در جنگ تحمیلی علیه کشورمان استفاده شد.

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در شورای اسلامی با بیان اینکه تمامی تحریم ها و محدودیت ها در چهار دهه گذشته علیه ملت ایران اعمال شده است، خاطرنشان کرد: تاکید جمهوری اسلامی بر تقویت دیپلماسی، اما اروپایی ها باید اقدامات ضد ایرانی خود را متوقف کنید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید