اردبیل خنک ترین مرکز استان تا ۳۰ مرداد ماه است


نقشه های نزدیک به زمین نشان می دهد که اردبیل خنک ترین مرکز استان ایران حداقل تا ۳۰ مرداد ماه باقی خواهد ماند.

هوای بهاری و طبیعت ابری بهاری

البته این احتمال وجود دارد که در برخی روزها حداقل دمای برخی از مراکز استان مانند شهرکرد کمتر از اردبیل باشد اما منظور ما حداقل دما نیست بلکه میانگین دمای منطقه است و فقط منطقه اردبیل این ویژگی را دارد. در ایران که میانگین دمای آن در تابستان همیشه کمتر از جاهای دیگر است.

بیشینه دمای هوای اردبیل از امروز تا ۲۰ مردادماه از ۲۸ درجه فراتر نمی رود و در بسیاری از روزها بیشینه دمای منطقه حتی کمتر و ۱۸ تا ۲۳ درجه خواهد بود. پیش بینی می شود کمتر باشد و اگر شرایط محلی اجازه دهد امکان رسیدن به پنج درجه بالای صفر وجود دارد.

از امروز جمعه ۱۶ مرداد ماه تا پایان هفته دمای هوای اردبیل تغییر چندانی نخواهد داشت. پیش بینی می شود در هفته دوم یعنی از ۲۳ مردادماه دمای هوای منطقه حتی کمتر و حتی سردتر شود.

در این مدت سامانه پرفشار شمالی از دریای خزر و شرق دریای سیاه به سمت عرض های جغرافیایی پست و سواحل جنوبی در حال خزنده است و همراه با کاهش قابل توجه دما، افزایش ابر، مه و بارش خفیف در مازندران را به دنبال خواهد داشت. و گیلان و باران خفیف در دشت اردبیل.

از امروز تا پایان هفته به ویژه یکشنبه تا سه شنبه در برخی مناطق شمال غرب رگبار باران خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود سواحل جنوبی دریای خزر و برخی از دامنه‌های جنوبی البرز تا اواسط هفته شاهد بارش مکرر باران باشیم.

مسعود اثر ایردموسی

هواشناسی استان اردبیل

اردبیل خنک ترین مرکز استان تا ۳۰ مرداد ماه است