You are currently viewing ارتباط سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی

ارتباط سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و چاقی


اکثر مردم از بیماریهای مرتبط با چاقی آگاه هستند. مشکلات چاقی چیست؟ بیماری قلب و عروقی فشار خون بالا اطلاعات کمی در مورد این واقعیت وجود دارد که چاقی با مشکلات باروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک در زنان مرتبط است.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مورد سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر بدانید

سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع ترین اختلالات هورمونی در هنگام باروری است. تقریباً 10 درصد از کل زنان از این بیماری رنج می برند. علائم و نشانه های اصلی این سندرم بی نظمی قاعدگی و مشکلات مکرر بارداری است. این علائم زمانی اتفاق می افتد که هورمون ها در بدن تغییر کرده و غیر طبیعی می شوند. علت اصلی این سردرگمی مربوط به افزایش تولید هورمون مردانه آندروژن است. علاوه بر این هورمون ، عوامل دیگری نیز می توانند باعث اختلال عملکرد رحم شوند.

علت سندرم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

این علائم استفاده از هورمون انسولین را برای بدن مشکل می کند. بنابراین ، قند و کلسیم به انرژی تبدیل نمی شوند. از نظر پزشکی ، این وضعیت مقاومت به انسولین نامیده می شود. سطح انسولین تولید آندروژن را افزایش داده و آن را بدون مشکل ادامه می دهد. افزایش وزن در افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند شکم و لگن را تحت تاثیر قرار دهد. اندام گلابی شکل به اندامی سیبی شکل تبدیل می شود. چربی شکمی خطرناک ترین نوع چاقی است زیرا باعث بیماری های قلبی عروقی و کبد چرب می شود.

درمان تخمدان پلی کیستیک با کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در صورت داشتن اختلال تخمدان پلی کیستیک ، چرخه قاعدگی شما تنها 10 درصد از وزن شما را از دست می دهد. ممکن است برخی از علائم را تسکین دهد سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. برای کاهش وزن بهتر است با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید. پزشک بر اساس معاینه فیزیکی برنامه کاهش وزن را برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید از روشهای کاهش وزن غیر تهاجمی استفاده کنید ، پزشک روش مناسب را برای دستگاه توصیه می کند.

غذا برای تخمدان پلی کیستیک

با رژیم غذایی پر فیبر و کم قند شروع کنید. . سبزیجات و غلات کامل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به جای خوردن سه وعده غذایی بزرگ در روز ، وعده های غذایی خود را جدا کنید. در تنظیم سطح قند خون موثر است. حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید ، مانند پیاده روی. اگر سیگاری هستید ، تحت نظر پزشک دوز خود را کاهش دهید.

چرا تشخیص زودهنگام و درمان PCOS مهم است؟

تشخیص به موقع هر بیماری مزمن می تواند روند بهبود را تسریع کند.

دیدگاهتان را بنویسید