اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه کمکی به هلال احمر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، وحید سلیمی در نشست هم اندیشی و توانمندسازی معاونان و روسای ادارات داوطلب هلال احمر با بیان اینکه این نشست با حمایت خیران و بنگاه های اقتصادی برگزار شد، گفت: افزود: دو حوزه تخصصی که سازمان داوطلبان روی آن تمرکز دارد. جذب و سازماندهی اعضای آن.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر رویکرد جدید سازمان داوطلبان را ایجاد زیرساخت نرم افزاری و به اشتراک گذاری ظرفیت شرکت ها عنوان کرد و گفت: اکنون سامانه ای برای اجرای ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران در حال تکمیل است. امیدواریم مفید واقع شود برای بدست آوردن ظرفیت اشخاص حقوقی در این دوره به صورت عملی اجرا شود.

سلیمی با تاکید بر اینکه سیاست کلی سازمان تامین نیروی انسانی و به روز رسانی نقشه در استان ها است، ادامه داد: چارت سازمانی هلال احمر باید متناسب با نیاز امروز باشد، بر این اساس در حال ایجاد مشارکت بیشتر داوطلبان هستیم. در پروژه ها و برنامه های مبتنی بر تخصص و راه اندازی سیستم ارزیابی جامع برای رشته خود.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: مهم ترین کاری که این سازمان در دستور کار قرار داده است ساماندهی داوطلبان از نظر تخصصی و میدانی است تا بتوانیم در مواقع بحرانی یا انسانی بهترین بهره را از این افراد ببریم. خدمات.

وی در خصوص سایر اهداف این سازمان بیان کرد: راه اندازی اپلیکیشن عضویت داوطلب فعال و پیش بینی زیرساخت های مورد نیاز، ایجاد باشگاه داوطلبان، ایجاد درآمد پایدار با تکیه بر ظرفیت خیرین و اشخاص حقوقی و تسهیل در پرداخت حق عضویت از جمله اقدامات سازمان داوطلبان هلال احمر

سلیمی یادآور شد: کمپین هلال احمر که از اسفندماه سال گذشته آغاز شده بود معادل ۵.۵ میلیارد تومان کمک نقدی دریافت کرد که با محوریت منازل هلال احمر در بین نیازمندان استان ها توزیع شد.

رئیس سازمان داوطلبانه هلال احمر گفت: در نظر داریم پنج کمپین و کمپین برای ارائه خدمات سلامت محور و معیشت محور راه اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: با دستور مقام معظم رهبری دو هزار و ۲۰ منطقه محروم کشور شناسایی شد و ۴ ارگان هلال احمر، بهزیستی، کمیته امداد و ستاد اجرای فرمان امام وظیفه کمک رسانی به اینها را بر عهده دارند. مناطق و هلال احمر نیز باید ۲۴۷ منطقه را پوشش دهد

رئیس سازمان داوطلبانه هلال احمر یادآور شد: خوشبختانه ردیف بودجه خدمات حمایتی نیازمندان در سال جاری احیا شده و مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص و ۲۰۰ میلیارد تومان وام گرفته شده است. الحسنه همچنین توسط بانک های رسالت و مهر ایران واگذار شد.