اختراعاتی که فایده ای نداشتند


اگر اختراعات مبتکرانه، کاربردی و جالب نباشند، می تواند مضحک باشد.

اختراعاتی که فایده ای نداشتند

وقتی صحبت از اختراعات به میان می‌آید، انتظار داریم با ابزارها و وسایل جالب و خلاقانه‌ای مواجه شویم که دنیا را تکان می‌دهند یا حداقل زندگی روزمره را آسان‌تر می‌کنند، اما همیشه اینطور نیست.

اختراعات گاهی مضحک، آزاردهنده، مضحک و حتی خطرناک و مضر هستند. پسندیدن؟

بخوانید تا متوجه شوید.

دستگاه برش دسته ای گروهی

قبل از اینکه سر موزر پیدا شود، مردان باید صورت خود را با فوم و تیغ اصلاح می کردند که این کار بیشتر از دستگاه های اصلاح الکتریکی طول می کشید و اصلاح صورت دائمی بخشی از این فرآیند بود. تا قرن نوزدهم بود که دستگاه تصحیح انبوه اختراع شد. با استفاده از این دستگاه، آرایشگران توانستند چندین مرد را به طور همزمان اصلاح کنند، اما همانطور که در عکس مشاهده می شود، نتیجه آنطور که انتظار می رفت خوب نبود. به جای اینکه دقیقاً در جایی که ریش می روید قرار گیرد، قسمت زیرین ریش از چشم، دهان و بینی مشتریان بیرون می آید و بریدگی صورت روی شاخه بود.

دوچرخه خانوادگی

این دوچرخه خانوادگی عجیب و غریب که چهار نفر را در خود جای می داد، با دو پله و حتی با صندلی خیاطی نمی شد کودک را از بالا پرتاب نکرد و در واقع اصلا به درد نمی خورد.

قفس کودک

این قفس که به عنوان یکی از ۵۰ اختراع بد شناخته می شود، در دهه ۱۹۳۰ ساخته شد تا به کودکان کوچک اجازه دهد از فضای باز لذت ببرند. پزشکان در آن زمان معتقد بودند که این سیستم ایمنی کودکان را تقویت می کند و به آنها کمک می کند تا به بزرگسالان سالم تبدیل شوند. اگر بپذیریم که این اختراع عجیب چنین مزیتی دارد، نمی توان از خطر آن چشم پوشی کرد; این تخته ها که در ارتفاع پنجره های ساختمان ها نصب می شوند، کودکان را در معرض خطر سقوط قرار می دهند.

رودید

این اختراع عجیب می گوید که زمانی در دهه ۱۸۰۰، نگرانی برخی از مردم این بود که دونات های خود را بدون تماس انگشتان خود در یک فنجان قهوه در یک فنجان قهوه فرو کنند. بنابراین یک آمارشناس این وسیله کاربردی را اختراع کرد تا کار آسان نوشیدن قهوه را به یک آکروبات عجیب تبدیل کند. درست است که خوردن دونات به این شکل واقعا مسخره بود، اما مردم به جای آن انگشت خود را در فنجان نمی کردند!

منبع: stacker.com