احتکار ۵۰ میلیارد ریالی در اردبیل


فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف ۴۲ تن روغن نباتی جامد و ۸۵۰ کیلوگرم شکر به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در اردبیل خبر داد.

هوشنگ حسین

سردار هوشنگ حسینی گفت: در ادامه اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و برخورد با اقدامات مجرمانه ناامن کننده های اقتصاد کشور و پس از دریافت گزارش های مردمی از احتکار. و نگهداری روغن نباتی جامد در انباری در شهر اردبیل دستور رسیدگی به این پرونده صادر شد.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با شناسایی و انجام تحقیقات کارشناسی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و به همراه کارشناسان جنایی دولتی و بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند.

و گفت: ماموران در بازرسی از این انبار ۴۲ تن روغن نباتی جامد و ۸۵۰ کیلوگرم شکر که به صورت غیرقانونی در خارج از شبکه توزیع توزیع و احتکار شده بود کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی روغن نباتی و شکر کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

سردار حسینی با بیان اینکه این انبار با دستور قضایی پلمب شد، افزود: در این رابطه پرونده تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی و تحقیقات تحویل مقام قضایی شد.

وی ادامه داد: خرید و فروش و حمل و یا نگهداری کالا خارج از مقررات دولتی تخلف محسوب می شود و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی پدیده قاچاق و تمامی فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را عامل اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت طلبان، سوء استفاده کنندگان و مفاسد اقتصادی از اولویت های پلیس است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل افزود: برخورد پلیس با افرادی که با قاچاق و احتکار اقلام مورد نیاز مردم به دنبال اخلال در بازار و افزایش قیمت هستند بر خلاف قانون برخورد خواهد کرد.

سردار حسینی با اشاره به برخورد قاطع و قانونی پلیس با قاچاقچیان، سودجویان و احتکارکنندگان از شهروندان خواست موارد مشکوک مرتبط با احتکار و قاچاق کالا را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سردار هوشنگ حسینی: احتکار 50 میلیارد ریالی در اردبیل

احتکار ۵۰ میلیارد ریالی در اردبیل