اجرای قانون پایانه های خرده فروشی در اردبیل


مدیرکل امور مالیاتی استانداری اردبیل با بیان اینکه قانون پایانه های خرده فروشی در اردبیل رونمایی شد، گفت: مودیان می توانند تا یک ماه آینده به صورت داوطلبانه ثبت نام و اعلام عضویت کنند.

ابراهیم قلی زاده

رضا قلی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اردبیل در آستانه هفته مالیاتی اظهار داشت: کل قانون پایانه خرده فروشی برای صدور فاکتور توسط مودی در سامانه و بستر زیر نظر سازمان است.

وی گفت: مهمترین قاعده بحث پایانه های خرده فروشی شفافیت است.

وی بحث وصول مالیات را یکی از وظایف ذاتی ما دانست و گفت: بحث وصول مالیات یکی از وظایف ذاتی است که اعتماد مودیان را به خود جلب کرده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل ادامه داد: در سال ۱۳۹۸ حدود ۱۹۳ هزار میلیارد تن مالیات در سراسر کشور وصول شده است. که خوشبختانه منجر به تحقق ۱۰۷ درصدی بودجه شد.

قالی زاده گفت: این امر موجب رشد ۳۷ درصدی در کل کشور شد.
وی درباره ایجاد مجموعه نسبت به مدت مشابه گفت: در سال ۱۳۷۸ به همت مردم شریف این استان و همکاران محترم مجموعه استان محقق شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل تسریع در اخذ مالیات های معوقه، اولویت بندی پرونده های کلان و مهم مالیاتی و مدیریت صحیح آنها و لزوم اعمال انضباط اداری و توجه به رعایت سلسله مراتب اداری، تسریع در رسیدگی را ضروری دانست. تراکنش های بانکی از اولویت های اصلی است.

قلی زاده بیان کرد: ۱۰۰ درصد نقل و انتقالات در دفاتر رسمی انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری مودیان نیست و مالیات به صورت سیستمی پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ مالیاتی در اردبیل باید نهادینه شود، ادامه داد: ظرفیت مالیاتی در استان اردبیل پایین است و باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.رضا قلی زاده: اجرای قانون پایانه های خرده فروشی در اردبیل

اجرای قانون پایانه های خرده فروشی در اردبیل

خبرنگار: عفت آقاریچ