اجرای طرح تامین نیازمندان در اردبیل. برای شناسایی


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ستاد تسهیل و ترویج ازدواج استان اردبیل نسبت به شناسایی زوج های نیازمند اقدام کرده و برای تامین جهیزیه این افراد اقدام می کند.

مهدی ستوده

حجت الاسلام مهدی ستوده در دومین همایش جهیزیه استان اردبیل گفت: همزمان با اعیاد غدیر خم و مباهله که به عنوان روز خانواده شناخته می شود، زوج های واقعی نیازمند جهیزیه شناسایی شده و ستاد خیریه تسهیل و جهیزیه. ترویج ازدواج در استان اردبیل مایحتاج اولیه زندگی را تامین می کند و اساس زندگی آنها را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم جهیزیه در سال جاری شامل ۱۴ دست جهیزیه است، تصریح کرد: ارزش هر ست این جهیزیه ۷۰ میلیون تومان و شامل یخچال، ماشین لباسشویی، فرش، اجاق گاز، اجاق گاز، آشپزخانه است. ظروف، پتو و جاروبرقی.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه این جهیزیه با کمک خیرین تهیه شده است گفت: اقلام تهیه شده به زوج های جوانی که تحت حمایت هیچ نهاد حمایتی نیستند اهدا شده و توسط سازمان حمایت شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته است. ستاد خیریه تسهیل و ترویج ازدواج استان.

حجت الاسلام ستوده با بیان اینکه ترویج ازدواج آسان یکی از رویکردهای اصلی مسئولان و متولیان اجتماعی است، افزود: در این راستا با برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی با محوریت دینی و مذهبی سعی در سوق دادن خانواده ها به این سمت داریم. آموزه های اسلامی.

وی ازدواج را ابزار رشد و کمال، تضمین سلامت و بقای نسل دانست و خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام از ازدواج به عنوان تنها راه تشکیل خانواده و آرامش روح و روان زن و مرد یاد شده است.

حجت الاسلام ستوده در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: ازدواج از نظر جمعیتی منشا تولد و عامل بسیار موثری برای ساختار سنی و جنسیتی و حجم و حجم جمعیت است.

وی تصریح کرد: تغییر الگوی ازدواج تأثیر عمیقی بر ابعاد مختلف جامعه دارد و در دوران معاصر و در جوامع در حال توسعه از جمله ایران، ماهیت و اشکال ازدواج و پیامدهای اجتماعی آن در خانواده و جامعه و به طور کلی الگوی آن. انتخاب همسر و نظام خانواده ها تحت تأثیر عوامل مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی قرار دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به اینکه هر چه پیوند زناشویی مستحکمتر باشد مستحکمتر می شود و فاصله گرفتن می تواند موجب از هم پاشیدگی و فروپاشی بنیان خانواده شود. : وی ازدواج را یکی از مهمترین عوامل تحکیم بنیان خانواده دانست. بنابراین می توان با ایجاد شرایط مناسب و لازم از سوی تمامی دستگاه های دولتی و مسئولان ذیربط و برنامه ریزی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناسب از افزایش سن ازدواج و افزایش آمار طلاق جلوگیری کرد.

مهدی ستوده: اجرای طرح تامین نیازمندان در اردبیل.  برای شناسایی

اجرای طرح تامین نیازمندان در اردبیل. برای شناسایی