اتحادیه اروپا با کمک ۵۰۰ میلیون یورویی به اوکراین موافقت کرد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، «جوزف بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا شامگاه دوشنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا با اعطای ۵۰۰ میلیون یورو کمک به اوکراین در مبارزه با روسیه موافقت کرده است.

پس از نشست شورای روابط خارجی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بورل به خبرنگاران گفت که وضعیت عرضه گاز به اروپا بیشترین نگرانی را در میان مقامات اتحادیه در آینده نزدیک ایجاد کرده است.

به گزارش سایت «ریانووستی»، وی توضیح داد: ما در مورد تحریم (علیه واردات گاز از روسیه) بحث نمی کنیم، بحث کاهش قابل توجه گاز روسیه را داریم. [به اروپا] ما صحبت می کنیم.”

این مقام ارشد اروپایی تصریح کرد: ما باید هوشیار باشیم. هیچ کس نمی داند تابستان امسال چه اتفاقی می افتد. نورد استریم ۱ هنوز در حال تعمیر است. ببینیم در پایان این دوره چه اتفاقی می افتد. ما وضعیت عرضه گاز را رصد خواهیم کرد و همچنان پیگیری می کنیم. بزرگترین دغدغه جامعه و اقتصاد ما است.”

بورل همچنین اعلام کرد که تصمیم اعطای کمک نظامی جدید به اوکراین به مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو به اتفاق آرا در شورای امور خارجی اتحادیه اروپا تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی اظهار داشت: همه وزرا در موضع خود در مورد لزوم ادامه کمک های عمومی به اوکراین اتفاق نظر داشتند و تصمیم سیاسی برای تخصیص بودجه جدید برای کمک های نظامی گرفتند.

«چارلز میشل» رئیس شورای اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که کمک نظامی بیشتری به اوکراین برای مبارزه با روسیه ارائه خواهد کرد.

پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، کشورهای غربی تحریم هایی را علیه مسکو به ویژه علیه منابع انرژی روسیه اعمال کردند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته است که سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت برای غرب است و تحریم ها به طور جدی کل اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.

کامل…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید