ائمه جمعه استان اردبیل در نماز جمعه چه گفتند؟


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماز جمعه این هفته (۲۷ خرداد ۱۴۰۱) در چند شهر و روستای استان اردبیل اقامه شد.

حقوق کارگران شهرداری باید ادا شود

حجت الاسلام باقری بنابی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با انتقاد از برخی حقوقدانان گفت: برخی از حقوقدانان برای سود مالی و جلوگیری از صلح از دروغ دفاع می کنند.

وی با اشاره به پرداخت زکات گفت: پرداخت زکات یکی از دستورات مهم الهی است که مومنان به ویژه اکنون که فصل برداشت محصولات کشاورزی در مغان است باید انجام دهند.

امام جمعه پارس آباد در ادامه سخنان خود به زندانی شدن برخی علما در آذربایجان اشاره کرد و گفت: امروز می بینیم برخی از علمای اسلام به دلیل برگزاری مراسم مذهبی در زندان هستند و نسبت به این امر هشدار می دهیم و مسئولان کشور و همسایگان باید مراقب باشند. بیرون برای این.”

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارس آباد با تشکر از اقدامات انجام شده از سوی مسئولان شهرداری خواستار پرداخت هر چه سریعتر حقوق کارگران شهرداری شد.

وجود صنایع تبدیلی باعث افزایش انگیزه کشاورزان و رونق کشاورزی می شود

حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفرزاده در خطبه های نماز جمعه اصلاندوز ضمن گرامیداشت روز جهادکشاورزی، کشاورزی را یکی از ارکان اصلی توسعه کشور دانست. قابل ذکر است که از سوی دیگر برنامه ریزی کشت هدفمند متناسب با نیاز جامعه و گسترش صنایع تبدیلی یکی از مواردی است که کشاورزان را برای افزایش رونق این بخش ترغیب می کند.

وی با اشاره به سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) گفت: تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی یکی از شاهکارهای امام راحل بود و توجه به موضوع فرهنگ امروز علیرغم همه مسایلی که وجود دارد. بمباران فرهنگی دشمنان بر اعتقادات اخلاقی و فرهنگی ما نشان از قدرت گفتمان فرهنگی دارد.

وی گفت: از آنجایی که شهر اصلاندوز شهری نوپا است، وزارتخانه های جدید هنوز به طور کامل در این شهرستان شکل نگرفته اند و واقعا جای تاسف است که سازمان بسیار مهمی مانند تبلیغات اسلامی در این شهرستان دفتر ندارد. و این واقعاً یک نقص فرهنگی بزرگ و غیرقابل توجیه است.”

احیای روستاها جدیت جهاد کشاورزی را می طلبد/ سهم خواهی ضربه مهلکی به کشور است

حجت الاسلام کریم اسدی خطیب نماز جمعه خلخال با تبریک هفته جهاد کشاورزی و سالروز تاسیس این نهاد به فرمان امام راحل در سال ۱۳۵۸ گفت: عمران و آبادانی روستاها نیازمند جدیت و حرکت جهادی، جهاد کشاورزی در روستاها است.
امام جمعه خلخال با اشاره به مشکلات معیشتی و مردم ساکن در روستاها، خواستار سرعت عمل و اقدام مسئولان در ساخت سدسازی در منطقه شد و گفت: بعد از گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی، هیچ سدی در خلخال ساخته نشده است و اینگونه نیست. در مردم منطقه

حجت الاسلام اسدی خواستار تسریع بیشتر در ساخت جاده خلخال کلرودرام شد و گفت: سعی کنید این جاده طبق برنامه و زمانبندی اعلام شده و مصوب به بهره برداری برسد.

سرود «سلام» فرمانده زمین برای طلوع است

حجت الاسلام حسن صفری امام جمعه لاهرود در خطبه های این هفته نماز جمعه در حرم امامزاده سید ابراهیم خراسانی (ع) گفت:

وی با اشاره به روز جهانی بیابان زدایی و تشکیل جهادکشاورزی به نمایندگی از امام خمینی (ره) گفت: مشکل و بحران آینده بیابان زایی است و باید بیشتر به فکر بیابان زایی باشیم تا آب و خاک خودمان باشد. نمی میرد.”

خطیب نماز جمعه لاهرود بابیان اینکه خودکفایی، کاهش وابستگی و تامین امنیت غذایی از وظایف دولت است، اظهار داشت: مدیریت خانواده ۲۰ میلیونی کشاورز باید شایسته و دلگرم کننده باشد که این یکی از وظایف مهم وزیر است. و مسئولان جهاد کشاورزی و مردم باید با هم همکاری کنند».

وی به مشکلات منطقه لاهرود اشاره کرد و یادآور شد: ساماندهی اردونان و سهمیه نانوایی ها در روستاها و بخشها باید از سوی مسئولان در اولویت قرار گیرد که در این صورت مشکل اردونان به طور کامل حل می شود.

حجت الاسلام صفری با انتقاد از هزینه های بی رویه مدیریت اقتصادی و معیشتی تصریح کرد: جذب سرمایه گذار و دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش باید مورد توجه مسئولان منطقه باشد تا بتوانیم از رونق، رونق اقتصادی، اشتغال و کارآفرینی بیشتر و بهبود وضعیت معیشتی برخوردار شویم. .

خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات مؤمنان یکی از بهترین و واجب ترین تقوا است.

حجت الاسلام والمسلمین جواد میرزایی امام جمعه میانی نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، تقوای الهی را وسیله حفظ ایمان انسان برای رسیدن به رشد و کمال و عاقبت به خیر دانست. از جهان هستی که به خدا نزدیک است.

وی با اشاره به احادیث، آیات و روایات مختلف، خدمت به مردم و رفع مشکلات مومنان را یکی از بهترین و واجب ترین تقوا در فرهنگ این مهم دانست.

وی افزود: خدمت به مردم تنها بر عهده دولت، مردان و دولتمردان نیست و مردم باید در این کار همکاری و همکاری مهمی داشته باشند و این فرهنگ ارزشمند در جامعه نهادینه شود تا افراد برتر از یکدیگر باشند. در این گونه کارهای معنوی و الهی».

جواد میرزایی در پایان به مناسبت های متعدد این هفته از جمله روز بسیج استاد، آغاز هفته قوه قضائیه و عدالت، سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، روز تبلیغات و روز اصناف، سخنانی را به جای آورد. از کارکنان تشکر کرد و از آنها تشکر کرد.

نظارت بر بازار برای مدیریت / برخورد موثر با عوامل فروش گران قیمت و کارمند مورد درخواست مردم شهر.

حجت الاسلام رضا باوقار امام جمعه شهرستان مشگین در خطبه نماز جمعه این هفته ضمن تبریک سالروز فعالیت قوه قضائیه و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برپا شده است و در این زمان مدیران نباید غافل باشند.

وی با طرح آبرومندانه موضوع حج افزود: امروز شاهد آمادگی زائران عزیز ایرانی به سرزمین وحی هستیم.

خطیب نماز جمعه اجرای سرود ملی سلام فرمانده که پیام بسیار ارزشمندی در عرصه فرهنگی، هنری و سیاسی دارد. صبا و اخلاق دست اندرکاران این آهنگ صادقانه در رابطه با امام زمان اجرا می شود. و مسئولان فرهنگی شهرستان باید برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برای تابستان امسال برنامه ریزی ویژه ای داشته باشند.

وی با عزت تصریح کرد: نظارت بر بازار باید مدیریت شود و گزارش به تنهایی کافی نیست.