آیا کنست در آستانه انحلال / لاپید نخست وزیر می شود؟ بیشتر خبرگزاری ایران و اخبار جهانانحلال کنست (پارلمان اسرائیل) عصر امروز چهارشنبه به قرائت نهایی می رسد و در صورت تصویب، دوره ریاست نفتالی بنت تنها پس از یک سال به پایان می رسد.

بر این اساس، در صورتی که نمایندگان احزاب مخالف و کابینه ائتلاف امشب در مورد تاریخ برگزاری انتخابات جدید به توافق برسند و مخالفان برای تشکیل ائتلاف بزرگتر تلاش نکنند، انحلال کنست به احتمال زیاد اتفاق خواهد افتاد. البته برخی منابع صهیونیستی نیز گمانه زنی کرده اند که یکی دیگر از گزینه های احتمالی در نشست امروز، تداوم کابینه ائتلافی در زمان نخست وزیری نفتالی بنت است.

اما در هر صورت به نظر می رسد طرفین موافق و مخالف کابینه رژیم صهیونیستی در نشست خود انحلال کنست را تایید کنند. در نتیجه دوره ریاست جمهوری نفتالی بنت تنها پس از یک سال به پایان می رسد و کابینه انتقالی برای نفتالی بنت تشکیل می شود.

در صورت انحلال کنست، تاریخ برگزاری انتخابات جدید رژیم صهیونیستی که به احتمال زیاد یکی از دو تاریخ ۲۵ اکتبر یا ۱ نوامبر ۲۰۲۲ خواهد بود، اعلام خواهد شد.

این پنجمین انتخابات در صحنه سیاسی رژیم صهیونیستی در چهار سال گذشته خواهد بود که وضعیت نابسامان و شکننده سیاسی در سرزمین های اشغالی را به طور جدی آشکار کرده است.