آیا چاقی و مقاومت به انسولین ، عضله سازی را سخت تر می کند؟ نکات تغذیه تلفنی


آیا چاقی و مقاومت به انسولین ، عضله سازی را سخت تر می کند؟

یکی از راهکارهایی که افراد برای کاهش وزن استفاده می کنند ورزش است و اکثر آنها تمرینات قلبی را دنبال می کنند. اگرچه کاردیو چربی سوز است ، اما تمرینات قدرتی دارای مزایای متوسط ​​تا متوسط ​​قلبی هستند. مطالعات نشان داده اند که کاهش وزن می تواند بسیار مفید باشد. متابولیسم فعال و رشد بافت ماهیچه ای باعث متابولیسم آرام شما می شود. به ازای هر پوند ماهیچه اضافی که دریافت می کنید ، روزانه 6 تا 10 کالری اضافی می سوزانید. مهمتر از همه تمرینات قدرتی به کاهش وزن و حفظ بدن سالم کمک می کند. بهتر از همه، ما باید چربی بدن خود را از دست بدهیم و توده عضلانی خود را حفظ کنیم.

خواه در تلاش برای کاهش وزن هستید یا نه. آموزش مورد نیاز است. با این حال ، یک مطالعه اخیر نشان داد که افراد چاق و کسانی که مقاومت به انسولین دارند می توانند عضله بسازند. آیا این درست است که حمل بیش از حد چربی با افزایش عضلات ارتباط دارد؟ به یاد داشته باشید ، این فقط یک مطالعه کوچک است. اما ارتباطی را نشان می دهد.

برای این مطالعه ، محققان نه فرد چاق و نه فرد با وزن طبیعی را برای شرکت در یک برنامه ورزشی ارزیابی کردند. مردم علاقه ای به ورزش نداشتند. قبل از مطالعه ، محققان به بررسی آناتومی و فیزیولوژی شرکت کنندگان پرداختند. قدرت و تحمل گلوکز اندازه گیری شد.

وقتی چاق هستید ، عضله سازی سخت تر است؟

در بخشی از این مطالعه ، محققان ماهیچه یکی از ران های شرکت کنندگان را جراحی کردند. سپس افراد چهار ست تمرین پا انجام دادند که 10 تا 12 بار در هر ست انجام شد. سپس محققان از روش خاصی برای نظارت بر سطح اسید آمینه در جریان خون استفاده کردند. در پایان آموزش ، کارآموزان گوشت خوک می خوردند. سپس آزمایش عضله پنج ساعت پس از تمرین تکرار شد. کارآموزان این کار را به عنوان یک تمرین معمول انجام دادند.

پس از ورزش و مصرف پروتئین ، سطح پروتئین ماهیچه ها در هر دو گروه افزایش یافت. با این حال ، افراد لاغر نسبت به افراد چاق سنتز پروتئین عضلانی قوی تری در پای تمرین شده داشتند. بر اساس این یافته ها ، محققان دریافتند که افراد چاق در نتیجه ورزش ، ترمیم عضلات و هیپرتروفی کمتری داشتند.

این نباید اتفاق بیفتد. مطالعات نشان می دهد که در افراد چاق ، مقاومت به انسولین ممکن است در عملکرد این عوامل سیگنالینگ که به رشد ضعیف ماهیچه ها کمک می کند ، نقش داشته باشد. انسولین هورمونی است که به فعال شدن سلول های ماهیچه ای در کانال های گلوکز و آمینو اسید کمک می کند. بعد از تمرین ، ماهیچه ها برای ترمیم خود به اسیدهای آمینه نیاز دارند. هنگامی که فرد در برابر انسولین مقاوم است ، گلوکز و اسیدهای آمینه به طور م enterثر وارد سلول های ماهیچه ای نمی شوند. در نتیجه ، ماهیچه ها ساختارها را رشد نمی دهند.

متأسفانه شکستن چرخه مقاومت به انسولین دشوار است. م effectiveثرترین روش کاهش وزن است. اما وقتی بدن شما در برابر انسولین مقاوم باشد ، ممکن است مشکل باشد. وقتی حساسیت به انسولین پایین باشد ، لوزالمعده انسولین بیشتری تولید می کند و انسولین مدت بیشتری در جریان خون می ماند. انسولین ذخیره چربی را افزایش داده و از تجزیه آن جلوگیری می کند. اینها مواردی هستند که باعث می شوند بیش از هر چیز دیگری وزن خود را کاهش دهید.

چرخه معیوب مقاومت به انسولین را از بین می برد

یکی از راه های عضله سازی برای افراد چاق ، افزایش حساسیت به انسولین است. داشتن رژیم کم کربوهیدرات می تواند در رسیدن به این هدف بسیار مثر باشد. برخی مطالعات نشان داده اند که رژیم کم کربوهیدرات حساسیت به انسولین را افزایش می دهد. اما رژیم کم کربوهیدرات (کمتر از 50 گرم کربوهیدرات در روز) یک راه بسیار دشوار برای درمان مقاومت به انسولین است. چنین کاهش قابل توجهی در دریافت کربوهیدرات لزوماً چرخه مقاومت به انسولین را نمی شکند.

چگونه می توان حساسیت به انسولین را بهبود بخشید؟

با حذف غذاهای فرآوری شده و کربوهیدراتهای تصفیه شده از رژیم غذایی خود شروع کنید. از خوردن غذاهای شیرین و نوشابه خودداری کنید. انجام این کارها به تنهایی می تواند سطح انسولین شما را بهبود بخشد. آره، شما باید پروتئین کافی در رژیم غذایی خود داشته باشید. این به این دلیل است که پروتئین به شما احساس سیری می دهد و اسیدهای آمینه مورد نیاز برای رشد ماهیچه ها را تامین می کند.

ورزش بخشی از درمان توصیه شده برای مقاومت به انسولین است. ممکن است فکر کنید که تمرینات هوازی مفیدترین ورزش در این زمینه است ، اما اینطور نیست. ترکیب تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی باعث بهبود حساسیت به انسولین شده است. در نتیجه ، به ازای هر 10 درصد افزایش در توده عضلانی ، 11 درصد افزایش حساسیت به انسولین وجود دارد. بنابراین تمرینات قدرتی واقعاً ارزشمند است. داشتن مقدار زیادی چربی در بدن ، عضله سازی را سخت تر می کند ، اما از انجام این تمرینات سود خواهید برد.

به طور کلی ، هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، بهتر است. یک مطالعه روی 1626 زن و مرد نشان داد افرادی که نشسته اند دو برابر بیشتر در معرض مقاومت به انسولین و سندرم متابولیک قرار دارند. تمرینات قدرتی مفید است ، اما فراموش نکنید. به یاد داشته باشید که باید از میزان فعالیتی که در یک روز انجام می دهید آگاه باشید. به جای تماشای تلویزیون ، شام بخورید و قدم بزنید.

در اینجا چند مرحله کوچک وجود دارد که می توانید برای کنترل قند خون و کاهش مقاومت به انسولین انجام دهید.

برخی مطالعات نشان می دهند که سرکه سیب باید همراه غذا مصرف شود. اسید استیک یک ماده فعال در سرکه است. وقتی سرکه حاوی اسید استیک مصرف می کنید ، جریان غذا از معده به روده را کند می کند و در نهایت جذب گلوکز را کاهش می دهد و باعث افزایش قند خون نمی شود. بنابراین ، ترکیب سرکه سیب با سالاد انتخاب خوبی است.

بر اساس برخی مطالعات ، دارچین به کنترل قند خون و کاهش مقاومت به انسولین کمک می کند. طبق یک مطالعه ، دارچین می تواند حساسیت به انسولین را تا 12 ساعت پس از غذا بهبود بخشد. می توانید کمی دارچین به چای صبحانه خود اضافه کنید.

این تغییرات کوچک تنها در صورتی مفید خواهد بود که شما رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

cathe.com

دیدگاهتان را بنویسید