آیا واکسن‌های کووید-۱۹ باعث شکل‌گیری ویروس‌های کروناویروس سازگار با مخفی کاری می‌شوند؟

به نظر می رسد مقامات بهداشت عمومی از نقش بالقوه واکسن های کووید-۱۹ در تسریع توسعه کروناویروس های سازگار با ارواح بی اطلاع هستند. در واقع، آنها هنوز وجود عفونت گسترده انسانی با ویروس‌های مشتق شده از میمون‌ها را نپذیرفته‌اند. این ویروس ها ناخواسته از واکسن های فلج اطفال به انسان ها معرفی شدند. این در نتیجه استفاده از واکسن های فلج اطفال کاشته شده در سلول های پیوندی کلیه میمون های آلوده به CMV رخ داد.

فرض اشتباه این است که واکسن‌های فعلی کووید-۱۹ مصونیتی شبیه به عفونت‌های طبیعی ایجاد می‌کنند. واضح است که اینطور نیست. ابتدا، واکسن با تزریق عضلانی تزریق می شود، در حالی که عفونت طبیعی از طریق غشای مخاطی دستگاه تنفسی رخ می دهد. تزریق عضلانی به ویژه در تحریک توسعه ایمونوگلوبولین A (IgA) یا لنفوسیت های T سیتوتوکسیک (CTL) موثر نیست. سطح پایین ایمنی مخاطی ناشی از واکسن به این معنی است که با قرار گرفتن در معرض SARS-CoV-2، نسبتی از افراد واکسینه شده احتمالاً به عفونت تحت بالینی پایدار محدود به مخاط سطحی دستگاه تنفسی مبتلا می شوند. مقامات بهداشت عمومی با تاکید بر اینکه افرادی که واکسینه شده اند باید به پوشیدن ماسک ادامه دهند به این احتمال اشاره می کنند. با این حال، عفونت های سطح پایین پایدار فرصتی را برای ظهور انواع ویروسی فراهم می کند. برخی از آنها مسری تر خواهند بود، در حالی که برخی دیگر بهتر می توانند از واکسنی که ایمنی را افزایش می دهد فرار کنند و در نتیجه در سراسر بدن گسترده تر می شوند.

دومین تفاوت عمده بین واکسن و عفونت طبیعی این است که سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه استفاده از یک جزء ویروسی را در واکسن می دهد، پروتئین اسپایک. اصلاح ویروس یا حتی حذف یک جزء واحد بسیار ساده تر از تغییرات همزمانی است که در آنتی ژن های متعددی که مصونیت در برابر عفونت طبیعی را هدف قرار می دهند، رخ می دهد. پروتئین اسپایک را می توان حذف کرد زیرا کروناویروس ها ابزارهای دیگری برای ورود به سلول ها دارند. سپس ویروس به راحتی می‌تواند در ژن‌های باقی‌مانده که اجزای نسبتا کمی از ویروس را که معمولاً توسط ایمنی سلولی هدف قرار می‌گیرند کد می‌کنند، دستخوش تغییرات شود.

عفونت‌های تحت بالینی مداوم به دلیل کمبود نسبی ایمنی مخاطی که با تزریق عضلانی و پاسخ ایمنی سیستمیک محدود به پروتئین اسپایک به دست می‌آید، می‌تواند منجر به تشکیل کروناویروس‌های تطبیقی ​​سریع‌تر از عفونت طبیعی شود. نتیجه این فرضیه این است که انواع انگلیسی، آفریقای جنوبی و برزیلی ممکن است در افراد شرکت کننده در آزمایشات واکسن کووید-۱۹ که در هر یک از کشورها انجام شده است، نشات گرفته باشد. با توجه به استفاده گسترده از این واکسن، انواع مختلفی از جمله کروناویروس های سازگار با سرقت مورد انتظار است.

سازگاری مخفیانه یک ویژگی بسیار نگران کننده دیگر نیز دارد. این ترکیب توالی‌های ژنتیکی اضافی است که ممکن است برای بهبود عفونت توسط ویروس مورد نیاز باشد. توالی های اضافه شده می توانند از ژنوم سلولی و از ژنوم میکروب های دیگر به دست آیند. برای مثال، این امر به ویروس‌های سازگار با مخفی کاری که از واکسن فلج اطفال مشتق شده‌اند اجازه می‌دهد توالی‌های سلولی میمون را به انسان بازگردانند.

مغز به ویژه در برابر علائم بیماری های ناشی از ویروس های مخفیانه مستعد است. این ویروس ها را می توان از بیماران مبتلا به سندرم خستگی مزمن (CFS) و همچنین از کودکان مبتلا به اوتیسم کشت داد. سندرم لانگ کووید دارای بسیاری از ویژگی های بالینی با سندرم استرس مزمن است. تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود، سندرم لانگ کووید باید یک بیماری ویروسی در نظر گرفته شود که می تواند از انسان به انسان، از جمله در دوران بارداری، منتقل شود. شروع کشت نمونه های خون از بیماران مبتلا به سندرم لانگ کووید و تعیین توالی هر گونه ویروس حاصل از آن بسیار مهم است.

اگرچه سیستم ایمنی سلولی معمولاً با ویروس‌های شنل مانند مقابله نمی‌کند، اما همچنان می‌توان آنها را از طریق مسیر انرژی جایگزین سلولی (ACE) سرکوب کرد. این مسیرها احتمالاً قبل از فتوسنتز در گیاهان و به دست آوردن انرژی توسط تمام زندگی از متابولیسم مواد غذایی بوده است. در انسان و حیوانات، مغز احتمالاً گیرنده اصلی انرژی نیروی حیات برای مسیر ACE است. سپس انرژی جذب شده به مایعات بدن منتقل می شود و در آنجا به عنوان فعالیت حرکتی اضافی بیان می شود. این انرژی KELEA نامیده می شود که مخفف عبارت Kinetic Energy Limiting Electrostatic Attraction است. KELEA همچنین می تواند به آب اضافه شود که بعداً به آن آب ممتاز KELEA گفته می شود. کیسه های پوشیدنی حاوی این آب و استنشاق غبار آب به عنوان یک راه ساده برای تقویت مسیر ACE ارزیابی می شوند. این روش‌ها ظاهراً می‌توانند بیماری‌های ویروسی تطبیقی ​​معمولی و نهفته را سرکوب کنند.

در کتاب «ویروس‌های سازگار پنهانی؛ انرژی سلولی جایگزین (ACE) و آب KELEA Activatedf» می‌توانید درباره این موضوعات بحث کنید. اطلاعات پشتیبانی نیز در سایت‌های زیر موجود است:

https://zenodo.org/record/4489960#.YBizzS2cbEY

https://zenodo.org/record/4489960#.YBmpCC1h1N1

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر