You are currently viewing آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟

آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم می تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی می کنند در هنگام مصرف متفورمین احتمال کاهش وزن بیشتری دارند.

همچنین ، هر قرص کاهش وزن تا زمانی که آن را مصرف می کنید دوام خواهد داشت. این بدان معناست که اگر متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن طبیعی خود باز می گردید. می توانید به تدریج وزنی را که در حین مصرف دارو از دست داده اید ، به دست آورید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه قطعی برای متفورمین وجود ندارد. در برخی موارد نشان داده شده است که وزن خود را کاهش می دهید اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که منجر به افزایش وزن نمی شود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و چاق یا چاق هستید ، متفورمین می تواند به شما در کاهش وزن برای مدیریت دیابت و کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا دیابت شیرین ندارید.

این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای دیابت یا پیش دیابت تأیید نشده است. که این است که بگوییم FDA متفورمین به عنوان یک داروی کاهش وزن تایید نشده است. این به این دلیل است که اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، این چربی سوز نیست زیرا عوارض یا مزایای آن را به طور کامل درک نمی کند.

مژده رحمانیان عضو انجمن تغذیه ایران است

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید