You are currently viewing آیا تحمل انسولین پشت چربی شکم شماست؟

آیا تحمل انسولین پشت چربی شکم شماست؟


اگر با وزن اضافی در معده خود دست و پنجه نرم می کنید ، مقاومت به انسولین می تواند مشکل ساز باشد. انسولین هورمونی است که توسط لوزالمعده تولید می شود. یکی از وظایف آن انتقال قند از خون به سلول های دیگر بدن برای تامین انرژی است.

هنگامی که سطح قند خون پس از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا یا نوشابه افزایش می یابد ، لوزالمعده پیامی دریافت می کند که انسولین را در جریان خون آزاد می کند. انسولین اغلب به عنوان یک کلید شناخته می شود که به قفل درب سلول های ما کمک می کند تا قند وارد شود.

نان سلسله برنج رشته فرنگی کیک قند جوش شیرین هنگامی که کربوهیدراتهای زیادی مانند شکلات مصرف می کنیم ، این سیستم خراب می شود. لوزالمعده به شما فشار می آورد تا انسولین اضافی تولید کنید تا تمام قند خون شما تجزیه شود.

در عین حال ، خود سلولها توسط خود سلولهای ماهیچه ای در برابر انسولین مقاوم می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، لوزالمعده مجبور می شود انسولین اضافی تولید کند تا به در سلول ضربه بزند.

وجود انسولین زیاد و قند زیاد در خون به دلایل زیادی مضر است.

  • افزایش قند خون و انسولین می تواند منجر به بیماری قلبی شود.
  • افزایش سطح انسولین سطح گلوکز خون را کاهش می دهد ، وضعیتی که هیپوگلیسمی نامیده می شود. هیپوگلیسمی خفیف است. متوسط می تواند شدید باشد. علائم شامل خستگی ، تهوع و استفراغ است. ضعف لرزش گیجی سردرد عصبانیت اینها شامل تهوع و استفراغ است.
  • سطح بالای انسولین به ذخیره این قندهای اضافی به عنوان چربی کمک می کند.

نحوه تأثیر مقاومت انسولین بر افزایش وزن پیچیده است. اگر نسبت به انسولین مقاوم هستید ، ممکن است سلول های خونی شما به دلیل گلوکز گرسنه شوند زیرا قند خون از خون خارج نمی شود. اغلب ، خستگی ذهنی و خستگی جسمی به دنبال دارد.

هنگامی که این اتفاق می افتد ، ممکن است ابتدا متوجه غذاهای غنی از کربوهیدرات شوید که مشکل را ایجاد می کنند. بنابراین ، ممکن است قند خون شما بالا باشد ، سطح بالای انسولین ؛ قند خون پایین و چرخه مداوم ذخیره چربی در شکم.

علاوه بر چاقی. سطوح بالای انسولین اغلب با اختلالات کلسترول و / یا فشار خون بالا همراه است. وقتی این فرایندها با هم اتفاق بیفتند ، سندرم متابولیک نامیده می شود.

در صورت عدم درمان ، لوزالمعده انسولین زیادی تولید می کند و در نهایت به کار خود ادامه می دهد تا زمانی که تخلیه و دفع شود. در نتیجه ، لوزالمعده دیگر نمی تواند انسولین کافی برای تامین نیازهای بدن تولید کند.

نتیجه افزایش و ادامه قند خون ، دیابت نوع 2 است. علائم دیابت نوع 2 گاهی ظریف است و شامل موارد زیر است:

  • چاقی و چاقی
  • تشنگی زیاد
  • تکرر ادرار
  • بوی ادرار
  • بدون تلاش وزن کم کنید
  • خستگی
  • မေး စေး، پوست قهوه ای زیر ران یا زیر بازوها.

مقاومت به انسولین و مدیریت دیابت نوع 2 این را می توان با ورزش و مدیریت استرس انجام داد. کاهش کربوهیدرات ها بسیار مهم است. اما افراط در شهوت و احساسات می تواند بهترین تلاش شما را خراب کند.

بسیاری از زنانی که با من کار می کنند با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین اولین چیزی که از آنها می خواهم این است که از احساسات خود آگاه باشند. اگر هوس خوردن غذا یا نوشیدنی می کنید و از نظر جسمانی گرسنه نیستید ، این س yourselfال را از خود بپرسید که “من واقعاً چه می خواهم؟”

تو تنهایی. کسالت عصبانیت ممکن است احساس ناراحتی یا خستگی کنید. می توانید از این آگاهی به عنوان اولین گام در یادگیری نحوه پرورش خود با چیزهای دیگر از طریق غذا استفاده کنید.

استرس نقش مهمی در مقاومت به انسولین دارد زیرا بر غدد فوق کلیوی تأثیر می گذارد. وقتی استرس دارید ، بدن شما تولید کورتیزول خود را افزایش می دهد و کبد برای نجات شما قند اضافی را در کبد شما آزاد می کند.

این فرآیند می تواند ذخیره چربی در شکم را افزایش دهد. پیاده سازی Dhamma of Mindfulness می تواند به تثبیت این نبرد یا واکنش هواپیما کمک کند.

در نهایت ، ورزش مهم است. اما گاهی اوقات یک روش ملایم بهتر است. آخرین چیزی که بدن شما به آن احتیاج دارد ، استرس و احساس گناه به دلیل نداشتن ورزش کافی است. ورزش های آگاهانه مانند یوگا یا تای چی می تواند به کاهش عوارض استرس و ایجاد یک احساس کلی مثبت کمک کند.

چگونه دیابت نوع 2 یا مقاومت به انسولین را درمان می کنید؟ از چه روش هایی برای از بین بردن چربی شکم استفاده می کنید؟ لطفاً استراتژی های خود را برای کمک به مبارزه با مقاومت به انسولین به اشتراک بگذارید.

توضیحی که کاربرد ندارد اطلاعات موجود در این مقاله توصیه های متخصص نیست. چنین چیزی نباید باشد.