آیا از خستگی مزمن رنج می برم؟

امروزه بیشتر و بیشتر دانشمندان و پزشکان پزشکی در مورد یک چیز صحبت می کنند، “خستگی مزمن” یا “سندرم خستگی مزمن”. ممکن است برای اولین بار آن را بشنوید یا قبلاً شنیده باشید، اما آنچه بسیار مهم است این است که «خستگی مزمن» یک بیماری واقعی نیست و گاهی بدتر از هر بیماری دیگری است! باور نمی شود؟

وقتی این کلمه را در اینترنت جستجو می‌کنید، اطلاعات زیادی در مورد آن پیدا می‌کنید، مثلاً می‌توانید آن را در ویکی‌پدیا ببینید و مانند آن می‌گوید: «cfs رایج‌ترین نامی است که برای اختلالات یا اختلالات ناتوان‌کننده مختلف داده می‌شود. بنابراین cfs پیچیده هستند و همه کسانی را که “با آن زندگی می کنند” نشان می دهند.

کسی فکر می کند که “سندرم خستگی مزمن” فقط یک علامت “خستگی” است. بله، این هم خستگی است، اما این یک خستگی معمولی نیست، شما احساس می کنید لاغر شده اید، و انرژی لازم برای انجام کاری را که می خواهید در زمان بیماری انجام دهید، نخواهید داشت، و این یک خستگی رایج است. اما اگر همیشه این احساس را دارید که به بیماری مبتلا می شوید در حالی که در واقعیت فکر می کنید سالم هستید. شما باید به “cfs” توجه کنید.

به توضیح ویکی پدیا مراجعه کنید: “ درد منتشر عضلانی و مفاصل، مشکلات شناختی، اغلب خستگی شدید ذهنی و جسمی و سایر علائم مشخصه در یک فرد سالم و فعال قبلی. بارداری، همه کسانی که فکر می کنند هپاتیت C دارند علائم زیادی ندارند! بنابراین، آرام باشید و نگران آن نباشید!

در زندگی یک فرد، فیبروز کیستیک ممکن است پس از یک عفونت، مانند سرماخوردگی یا یک بیماری ویروسی رخ دهد، فقط زمانی که بیمار هستید احساس خستگی زیادی خواهید کرد. اما ممکن است با استراحت در رختخواب به سرعت بهبود یابد، شرط دوم این است که پس از مدت ها بدن خود را شاداب کنید و ممکن است در این مدت به برخی بیماری های دیگر مبتلا شوید. در نهایت، بدترین حالت نیز این است که شما همیشه خوب هستید. به عنوان مثال، شما برای مدت طولانی سردرد دارید، درد مزمن در عضلات خود احساس می کنید، به تدریج فعالیت خود را از دست می دهید، زمانی که دوستانتان با نکات شما موافق نباشند بسیار ناراحت خواهید شد، از بی خوابی رنج می برید و …. استخدام.

اگر قبلاً در مورد آخر یا دوم علائم مشابهی دارید، مهم نیست که چقدر فکر می کنید سالم هستید، «سندرم خستگی مزمن» دارید. مراقب این موضوع باشید، از پزشک و دوستان خود کمک بگیرید، پرانرژی و خوش بین باشید، این وحشتناک نیست، نکات خوبی برای بازگرداندن سلامتی شما وجود دارد، درست است، باور کنید!

در مقاله بعدی، تجربیاتی در زندگی با ‘cfs’ ارائه خواهم داد و همچنین دستورالعمل هایی برای مبارزه با آن ارائه خواهم داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر