آواز سامبا در نیوکمپ. بازی خاطره با بهترین برزیلی های تاریخ بارسلونا + عکس


به گزارش خبرگزاری فارس، بارسلونا در تابستان رافینیا را از لیدز یونایتد خرید تا یک ستاره برزیلی را به لیست بازیکنان برزیلی تاریخ بارسلونا اضافه کند.

رافینیا یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر در فصل های اخیر بوده است که مورد توجه بسیاری از قدرت های جهانی قرار گرفته است. سرانجام بارسلونا توانست با ۶۵ میلیون یورو و بالاتر از چلسی او را به خط حمله خود اضافه کند.

حضور این ستاره برزیلی در بارسلونا باعث شده تا به دستاوردهای ستاره های سلسائو در سال های اخیر و اخیر فکر کنیم. ستاره هایی که با آبی ها تاریخ ساز شدند و یکی از بهترین بازیکنان جهان لقب گرفتند.

*رونالدینیو

ستاره برزیلی در سال ۲۰۰۳ با وعده لاپورتا از پاری سن ژرمن خریداری شد و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان معرفی شد. بازیکنی که ۲ سال متوالی برنده توپ طلا شد و در ال کلاسیکو مقابل دشمن بارسلونا مورد تشویق قرار گرفت.

رونالدینیو با بارسلونا ۲ بار قهرمان لالیگا شد و در سال ۲۰۰۵ موفق شد این تیم را به لیگ قهرمانان اروپا برساند.

* دنی آلوز

پرافتخارترین فوتبالیست بارسلونا به یکی از بهترین مدافعان راست تاریخ تبدیل شد. بازیکنی که گواردیولا در سال ۲۰۰۸ از سویا خرید و می تواند یکی از بهترین های تاریخ لقب بگیرد.

دنی آلوز سال گذشته به صورت رایگان به بارسلونا بازگشت تا به ژاوی کمک کند تا این تیم را احیا کند.

ستاره برزیلی در ۹ سال بازی برای بارسلونا ۲۶ جام از جمله ۶ جام در لالیگا و ۳ جام در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده است.

*نیمار

در سال ۲۰۱۳ که رئال مادرید گرت بیل را با ۱۰۰ میلیون یورو خرید، نیمار ستاره آبی ها شد. او در اولین ال کلاسیکو گلزنی کرد و توانست در ۴ سال زندگی خود یکی از بهترین های اسپانیا لقب بگیرد.

در سال ۲۰۱۷، جایی که بارسلونا فکر می کرد می تواند وراتی را از پاریس بخرد، پول قطری ها برای نیمار خرج شد و ستاره برزیلی با ۲۲۲ میلیون یورو راهی فرانسه شد.

نیمار با بارسلونا یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، دو بار قهرمان لالیگا و سه بار قهرمان جام حذفی شد.

*رونالدو

ستاره برزیلی تنها یک سال برای بارسلونا بازی کرد، اما رکوردی از خود به جای گذاشت که تا مدت ها هیچکس نتوانست از آن عبور کند.

رونالدو نازاریو با بارسلونا قهرمان یک جام اروپا، یک سوپرکاپ اسپانیا و یک کوپا دل ری اسپانیا شد.

*روماریو

ستاره آیندهوون برای انتقال به بارسلونا در سال ۱۹۹۳ توجه کرویف را به خود جلب کرد. این بازیکن ۲ سال برای آبی ها بازی کرد و در ۶۵ بازی ۳۹ گل به ثمر رساند.

او در سال ۱۹۹۳ تنها یک جام به دست آورد، یعنی قهرمانی در اسپانیا.

* ریوالدو

در سال ۱۹۹۷، لوئیس فن خال، ستاره برزیلی ریوالدو را از دپورتیوو لاکرونیا به بارسلونا آورد. این بازیکن تنها ستاره تیم شد و در بسیاری از موارد نقش ناجی آبی ها را بازی کرد.

ریوالدو در بارسلونا ۲۳۵ بازی انجام داد و ۱۲۹ گل به ثمر رساند. او دو قهرمانی لالیگا، یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و یک بار قهرمان سوپرکاپ اروپا شد.

*آدریان

مدافع چپ دوران پپ گواردیولا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ در این تیم حضور داشت و ۱۵ عنوان قهرمانی را به دست آورد. اگرچه او یکی از بازیکنان کلیدی بارسلونا نبود، اما در برخی مسابقات برای تیم مفید بود.

*مکسول

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در تیم بارسلونا حضور داشت و ۹ قهرمانی را به دست آورد که مهمترین آنها لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۱ بود.

* جولیانو بالتیک

اگرچه او بازیکن مهمی در تاریخ این باشگاه نبود اما گل فینال لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند. بلوتی که دروازه آلمونیا را از یک کرنر محکم در سمت راست باز کرد، نقش مهمی در قهرمانی بارسلونا در سال ۲۰۰۶ داشت.

*سیلوینیو

او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ پیراهن بارسلونا را بر تن کرد و دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. مدافع چپ آبی ها ۳ بار قهرمان لالیگا، دو بار قهرمان سوپرکاپ و یک بار قهرمان کوپا دل ری شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید