You are currently viewing آنچه آنها در مورد سلامت شما نشان می دهند

آنچه آنها در مورد سلامت شما نشان می دهند


مرد ناخن هایش را با ناخن هایش نشان می دهد

شاخص های زیادی در بدن ما وجود دارد. معمولاً برای ارزیابی سلامت و رفاه فرد به طور منظم یا تقریباً منظم استفاده می شود. ناخن ها یکی از شاخص هایی هستند که سلامت سیستماتیک و عملکرد طبیعی فرد را اندازه گیری می کنند.

مردم معمولاً ناخن های خود را به طور مرتب کوتاه می کنند ، اما آیا در هنگام کوتاه کردن به آنها نگاه می کنند؟ آخرین باری که در آخرین باری که ناخن های خود را بریده اید به دقت به ناخن های خود نگاه کرده اید کی بوده است؟

ناخن ها نشان دهنده چیست؟

ناخن های شما می تواند چیزهای زیادی در مورد سلامت شما بگوید. ناهنجاری های ناخن می تواند محرک برخی بیماری ها باشد که ممکن است شما از آنها بی خبر باشید. اما آنها باید یاد بگیرند که چگونه از ناهنجاری ها خلاص شوند. ما باید کمی در مورد چیزهای معمولی و غیر طبیعی ناخن ها بدانیم. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه ناخن های شما می توانند سرنخی برای سلامت شما باشند. رنگ ناخن ها. ظاهر ما در مورد چگونگی تغییر ظاهر و رنگ شما بر سلامتی شما صحبت خواهیم کرد.

نمایش طبیعی ناخن ها

ناخن ها معمولاً به رنگ صورتی روشن هستند. در نزدیکی صفحه میخ یک هلال سفید به نام lunula قرار دارد. در شرایط عادی ، ناخن ها و ناخن های پا در هیچ ارتفاع و بلندی فشرده نمی شوند. آنها دارای قوام یکسان و بافت صاف هستند.

10 نوع نقص ناخن

لوکونشیا

این حالت به تغییر رنگ سفید معروف است. از کلمه یونانی leuco گرفته شده است که به معنی سفید و به معنی میخ است. وقوع آن به دلیل تجمع ذرات بزرگ کراتوهیالین است. رنگ معمولی صورتی روشن را روی تخت ناخن پنهان می کند. ظاهر لکه های سفید می تواند بسیار متفاوت باشد. آنها اغلب

  • نقاط سوراخ دار نقطه ای
  • لاک قهوه ای ناخن
  • ذرات بزرگتر

این زخم ها و لکه های سفید به بستر ناخن آسیب می رسانند. مانند سکته مغزی از هر جسمی درد می کند. لاک ناخواسته ناخن نیز می تواند عامل هرگونه واکنش آلرژیک باشد.

آسیب ناخن می تواند به عنوان یک ناحیه مرکزی بزرگتر رخ دهد. واکنشهای آلرژیک به احتمال زیاد نقاطی هستند که در اطراف ناخن های اطراف ناخن پراکنده شده اند. نقاط کوچک با کمبود روی و کلسیم در ارتباط هستند. لاک ناخن؛ Onychomycosis وضعیتی است که در آن ناخن ها حاوی مواد شیمیایی رنگ روشن و سخت هستند. ظاهری شبیه به یک وب سفید دارد.

تری ناخن

این میخ ها 80٪ از کل ساختار ناخن را مات می کنند. Lunula برداشته می شود و یک نوار کوچک از ناخن های معمولی با زمینه صورتی تشکیل می شود ، در حدود 0.5 تا 3 میلی متر در عرض کل نوار.

چنین ناخن هایی به ویژه مستعد سیروز (هپاتیت) هستند. در آسیب مزمن کلیه و نارسایی قلبی یافت می شود. بیوپسی ناخن افزایش قابل توجهی در رشد بافت همبند و کاهش قابل توجه رگ های خونی را نشان داد.

ریچارد تری در سال 1954 ناخن های سفید را در 82 نفر از 100 بیمار مبتلا به سیروز توضیح داد. در یک زمان ، این ناخن ها با بیماری های دیگر مانند دیابت نوع 2 و جذام نیز مرتبط بودند.

نصف میخ و نصف میخ

نیم و نیم ناخن ها به ناخن های لیندسی نیز معروف هستند. ناخن های لیندسی در دایره های سفید و ناخن های قرمز رنگ شده اند. یک قسمت دیستال با پایه صورتی یا قهوه ای وجود دارد. همراه با این تغییرات ، رنگدانه ملانین دیگری در واحد ناخن آکرال یافت شد.

بیست و پنج بیمار مبتلا به بیماری ناخن جدید تشخیص داده شدند که یک و نیم ناخن را تشخیص داد. بیست و چهار نفر از این بیماران مبتلا به بیماری کلیوی و 21 نفر آزوتمی داشتند. ناخن پای سفید و ناخن پای قرمز ؛ الگوی نوار صورتی یا قهوه ای خطر ابتلا به آزوتمی را در 20 تا 60 درصد طول ناخن هشدار می دهد. این الگو با ناخن های سفید توصیف شده توسط تری متفاوت است.

လင်း ဆေး، 1967

این تغییرات در رنگ ناخن در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیه مشاهده می شود.

خطوط Muehrcke

می توانید خطوط متقاطع سفید متصل به ناخن ها را مشاهده کنید. مورک ابتدا نوارهای باریکی را که در 65 بیمار مبتلا به کمبود آلبومین در بدن انسان متصل می شود ، توصیف کرد. مطالعات نشان داده است که این نوارهای افقی سفید با سطح آلبومین پلاسما زیر 2.2 گرم / 100 میلی لیتر ارتباط دارند.

این ناخن ها دائماً به ناخن اصلی پا فشار وارد می کنند و در اینجا فشار دائماً روی ناخن فشار وارد می کند و باعث قرمزی و فشار روی عروق می شود. معمولاً دو باند افقی در رقابت با یکدیگر وجود دارد. آنها با ناخن های معمولی صورتی روشن از یکدیگر جدا می شوند. آنها معمولاً در ناخن دوم ، سوم و چهارم بدون هیچ گونه شکاف یا فرورفتگی یافت می شوند. در تصاویر کوچک نادر است

خطوط می

اغلب خطوط رینولدز نامیده می شود. این خطوط 1-2 میلی متر هستند و به موازات lunula اجرا می شوند. شایع ترین علت این خطوط مسمومیت با آرسنیک است. وقتی فشار بر بستر ناخن افزایش می یابد ، معمولاً ناپدید می شوند. معمولاً با بیماران مبتلا به مسمومیت شدید با فلزات و جلسات شیمی درمانی منظم همراه است. وقتی ناخن ها بلندتر می شوند ، خطوط آتش بیرون می آیند و ناپدید می شوند.

خطوط بو

خطوط بو به صورت محفظه ای روی ناخن ها ظاهر می شوند. روی صفحه ناخن به صورت افقی دوید. وقوع آنها با عفونت های مکرر مرتبط است. بسته به شیمی درمانی معمول و ناخن های تکراری. این عوامل به ماتریس ناخن در حال توسعه آسیب می رسانند. این رشد ناخن ها را کند می کند و میزان رشد ناخن را 3 میلی متر در ماه کاهش می دهد. در ماتریس ناخن ، تقسیم سلولی تقسیم می شود و ظاهری حفره دار به آن می بخشد.

ناخن های قاشق شکل

Koilonychia از نظر پزشکی برای ناخن های افسرده یا ناخن های مقعر استفاده می شود. کم خونی مزمن فقر آهن یک شرط اصلی برای این ناخن های قاشق شکل است. ناخن ها در مرکز فشرده شده و لبه های بیرونی بالا آمده اند. قسمتهای جانبی و دیستال ناخن
بستر ناخن را رها کردم.

ناخن و ناخن پا

جویدن ناخن با بیماری های قلبی و ریوی ارتباط دارد. ناخن ها مانند قاشق وارونه هستند. مکانیسم سلول این است که باعث ایجاد بافت همبند اضافی در اتساع عروق خونی در نواحی دور انگشتان شود.

ملانونیچیا ملاس

ملانونیشیا روی صفحه ناخن قهوه ای تا قهوه ای تیره است. ملانین مسئول تغییر رنگ است. ملانوسیت ها در بستر ناخن وجود دارند و معمولاً بی صدا یا بی حرکت هستند. هیچ استرسی؟ این باعث سنتز و آزادسازی ملانین می شود که می تواند باعث آسیب و التهاب شود. سیاه پوستان ، مانند سیاه پوستان ، آسیایی ها خاورمیانه و اسپانیایی زبانان بیشتر رایج هستند.

آنیکولیز

عمل بالینی ، که به برداشتن یا جدا شدن ناخن پا یا ناخن پا از ناخن پا اشاره دارد ، با شل شدن در نوک ناخن پا شروع می شود و به مرور به انتهای پروگزیمال منتهی می شود.

آخرین اندیشه ها

ناخن ها یک شاخص کلاسیک برای سلامت انسان هستند. هر چیزی غیر معمول در آنها نشانه ترسناک بیماری است. تمرینات بدنی شامل معاینه فیزیکی در تمرینات پزشکی است. در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری فوراً به پزشک مراجعه کنید.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید