آموزش مهارتی کارگران در کرمانشاه مورد توجه قرار گیرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، بهزاد باباخانی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای مهارت که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مدیران عضو این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: ستاد، آموزش نیروهای ماهر یکی از نیازهای جدی اشتغال استان در زمان بازسازی زلزله است. سرپل رفتن در ۹ شهر زلزله زده مشاغل زیادی برای مردم ایجاد شد که بخشی از این فرصت ها به دلیل کمبود نیروی متخصص در استان کرمانشاه در اختیار نیروهای مسلح سایر استان ها قرار گرفت.

وی افزود: همچنین در حال ساخت پتروشیمی اسلام است آباد غربی اگرچه ۹۰ درصد از افراد شاغل بومی هستند، اما برخی از مشاغل فنی آنها را ملزم به استفاده از نیروی کار مکان های دیگر می کند.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه آموزش و مهارت آموزی را یکی از اولویت های استان کرمانشاه معرفی کرد و موفقیت در این مسیر را مستلزم همکاری و همگرایی نهادهای مختلف و انتخاب استراتژی هدفمند دانست.

باباخانی تصریح کرد: مدرک گرایی یکی از آسیب های جدی اشتغال در استان کرمانشاه است و اکثر مردم از مهارت کافی برخوردار نیستند و متناسب با نیاز بازار کار نیستند.

وی همچنین بر مهارت آموزی کاربردی و به روز تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی آموزش ها با نیاز واقعی بازار کار همخوانی ندارد و این کمبودها باید جبران شود.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حوزه مهارت آموزی نیازمند تدوین سند جامع هستیم و در این راستا اسناد قبلی نیاز به بازنگری و به روز رسانی دارد. به روز رسانی بودن

باباخانی همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای مشارکت در برنامه مهارت آموزی استان تاکید کرد و افزود: امکان ایجاد بستر برای نقش آفرینی افرییی بخش خصوصی آموزش مهارت های به روز و عملی را ارائه کرد.