آمریکا: موشک های با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر به اوکراین نمی دهیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: دولت آمریکا موشک هایی با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر به اوکراین عرضه نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «جیک سالیوان» گفت: پرزیدنت بایدن معتقد است در حالی که هدف اصلی ایالات متحده این است که تمام تلاش خود را برای حمایت از اوکراین انجام دهد، اما ماموریت دیگر اجتناب از وارد شدن به موقعیتی است که منجر به جنگ جهانی سوم شود. .” انجام دادن.

در همین حال، یک سناتور روسی گفت که بیانیه واشنگتن مبنی بر عدم آمادگی برای تامین موشک های کی یف با برد بیش از ۳۰۰ کیلومتر باید سیاستمداران تندرو اوکراینی را بیدار کند.

اولگا کویتیدی درباره اظهارات جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مبنی بر عدم آمادگی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای تامین این نوع موشک ها به اوکراین، گفت: این بیانیه باید آگاهی افراطیون در اوکراین را افزایش دهد.

وی افزود: متحدان اروپایی آمریکا نسبت به رویدادهای اروپای مرکزی ابراز نگرانی عمیق کرده اند و به طور خصوصی می گویند که آمریکا با تسلیح اوکراین مین ها را در میان متحدان اروپایی خود قرار می دهد.

این سناتور روسی ادامه داد: اتحادیه اروپا می داند که ارائه تسلیحات بیشتر به اوکراین توسط آمریکا، شانس روسیه را برای نجات اروپا از این جنگی که هیچکس به آن نیاز ندارد، کاهش می دهد.