آلومینیوم Arrack; رکورد تساوی و ناکامی/ وقتی رحمتی از پرسپولیس جام برد


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال آلومینیوم اراک فصل گذشته لیگ برتر را در رده هشتم به پایان برد و با ۳۷ امتیاز، ۷ برد، ۱۶ تساوی و ۷ باخت در میانه های جدول لیگ برتر قرار گرفت. تیم استان مرکزی در لیگ برتر: بیست و یک. جالب اینکه این ۷ برد با دو مربی در طول فصل به دست آمد. ابتدا رسول خطیبی در ۹ هفته ابتدایی لیگ برتر ۵ برد به دست آورد و سپس تیم آلومینیوم پا بر روی میله شکست گذاشت.

رسول خطیبی البته در جام حذفی موفقیت های بزرگی برای اراکی ها کسب کرد و با شکست سپاهان اصفهان گام بلندی برای فینالیست شدن آلومینیوم اراک برداشت. در نیمه نهایی مقابل پرسپولیس اما دیگر هدایت این تیم را بر عهده نداشت. رسول خطیبی تا آخرین لحظاتی که در تیم آلومینیوم حضور داشت از بازیکنان تیمش تمجید می کرد و همیشه معتقد بود که بازیکنان آلومینیوم می توانند کارهای بزرگی انجام دهند. با این حال شاگردان خطیبی از هفته هفدهم تا بیست و دوم لیگ برتر ۵ شکست دیگر متحمل شدند تا اراکی ها ۲۲ اسفند جانشین سید مهدی رحمتی شوند. این در حالی بود که خطیبی ۳ بهمن اعلام کرد لیست بازیکنان تحت تعقیب و رفتنش را به باشگاه داده است!

سید مهدی رحمتی تمام تلاش خود را کرد تا شرایط مناسبی برای آلومینیوم در لیگ برتر پیدا کند و این مربی توانست با ۲ برد مقابل تراکتور و نفت آبادان و ۵ تساوی ۱۱ امتیاز اضافه به اندوخته های اراکی اضافه کند و حتی پرسپولیس را شکست دهد. در ورزشگاه آزادی و دادن تیمش به فینال. بعد از این برد بود که شبکه استانی با خوشحالی ویدیوی طبل را پخش کرد! مدیران باشگاه نیز به مناسبت صعود به فینال برای کادرفنی و بازیکنان جایزه ۷۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفتند و امیدوار بودند با این پاداش چشمگیر قهرمان جام حذفی شوند که این تیم در بازی جنجالی مقابل آلومینیوم آراک شکست خورد.

جنجال بر سر فینال حذفی تا حد زیادی قبل از بازی و انتخاب رختکن میهمان و میزبان در ورزشگاه آزادی به پایان رسید و منجر به ۳ شکایت آلومینیوم اراک از ساکت الهامی، سرمربی نساجی شد. گلایه هایی که البته نتیجه مسابقه را تغییر نداد. به هر حال آلومینیوم اراک با شکست پرسپولیس در جام حذفی فصل گذشته رکورددار تساوی در لیگ برتر بود و از این رو این تیم اراکی شرایط خوبی دارد. رحمتی فصل گذشته یک جام قهرمانی از پرسپولیس و گل محمدی به دست آورد. البته آلومینیوم اراک هم با ۱۳ هفته بدون برد رکوردشکنی در لیگ برتر شد.

آلومینیوم نیز در پایان فصل تغییر مدیرعاملی داد و محمد رجاییان جایگزین حمید محرابی شد. اما سرمربی تیم تغییر نکرد. سید مهدی رحمتی در دو فصل آینده سرمربی این تیم است و اولین خرید آلومینیوم امین جهان کهن از تیم مس کرمان بود. این در حالی است که پیش از این گفته می شد سیدمهدی رحمتی می خواهد به تیمی ستاره بپیوندد اما در نهایت اعلام شد این باشگاه بازیکن خارجی جذب نمی کند! باید دید آلومینیوم اراک محصول لطف سرمربی جدید و جوان خود چگونه در فصل آینده راهی لیگ برتر خواهد شد که این تیم هشتم شده حاصل بسته شدن رسول خطیبی بود.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید