آغاز مرحله سوم مبارزه با کالای قاچاق با محوریت بازار دخانیات – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از این وزارتخانه سکوت«محمدمهدی برادران» در یازدهمین جلسه بررسی راهکارهای مبارزه با کالای قاچاق و تقلبی در وزارتخانه سکوت به گفته وی، با تعطیلی این وزارتخانه شکل گرفت سکوت و با رایزنی با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این نتیجه رسیده ایم که از امروز مرحله سوم مبارزه با کالای قاچاق را با اولویت کالاهای مرتبط با دخانیات آغاز کنیم. همانطور که در دو فاز گذشته به طور جدی در زمینه قطعات خودرو و لوازم خانگی پیگیری کرده ایم، اکنون با تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان محصولات دخانی برای جلوگیری از قاچاق کالا همکاری خواهیم کرد. زیان آور و جعلی را بگیر

وی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی قیمت لوازم خانگی گفت: افزایش قیمت ها در سال های اخیر و همچنین در دو سال گذشته به صورت نامنظم اتفاق افتاده است. شاهد انتظار دو برابر شدن قیمت ها را داشتیم اما با تلاش های صورت گرفته قیمت ها از اردیبهشت سال گذشته ثابت مانده است.

معاون وزیر صنعت عمومی سکوت وی نظارت بیشتر بر بازار و سلامت بخش دخانیات را مهم دانست و با اشاره به تجارت در این بازار گفت: یکی از محصولاتی که هم اکنون با آن مواجه هستیم، کالاهای قاچاق، سیگار و سایر محصولات دخانی از جمله دخانیات است. ” نه تنها به خودی خود مضر هستند، بلکه مضرتر هستند و متاسفانه کمتر کنترل می شوند.

برادران وی افزود: دلیل این امر تجارت است با سود این کالاها بیشتر از کالاهای تولید داخل است متاسفانه برآوردها نشان می دهد که در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۱ میلیارد نخ سیگار به کشور قاچاق شده است. همچنین بسیاری از محصولات تنباکو به صورت مراحل فرعی با نام ها و شخصیت های مختلف و کلاهبرداری تولید می شود و به نوعی فقط با فریب مشتری محصول خود را می فروشند.

وی تصریح کرد: صنعت دخانیات کشور مجموعه ای برای اصلاح و کنترل صنعت دخانیات و مبارزه با تجارت است که با سازمان غذا و دارو سازماندهی شده است. پزشکی و وزارت بهداشت همراهی کرده است و منظور ماست کولورز این یک شرکت کوچک نیست، بلکه یک شبکه بسیار بزرگ متشکل از صدها یا حتی هزاران کانتینر است که این محصولات را وارد کشور می کند و ما با مجموعه ای سیستماتیک از قاچاق مواجه هستیم که در ابعاد مختلف اقتصادی قدرت زیادی دارد.

معاون وزیر صنعت عمومی سکوت وی گفت: ما به حمایت مردم، اندیشمندان و حمایت مردمی رسانه ها نیاز داریم زیرا قطعا اقدامات تخریبی انجام خواهند داد. مانع خواهد شد، زیرا چند هزار میلیارد ریال در این بازار جابه جا می شود که البته پرداختن به اینها هزینه های خاص خود را دارد. اما به این نتیجه رسیده ایم که در مبارزه با قاچاق انسان و حمایت از صنعت و اشتغال داخلی جدی هستیم.

برادران وی افزود: توصیه ما این بود که روزی بدون دخانیات داشته باشیم، اما اگر… مجبور شد ما بین سیگار کشیدن هستیم مجوز سلامت تولیدات داخلی و کالاهای تولید شده در خارج از کشور یکی را انتخاب کنید، توصیه ما استفاده از محصولات داخلی با حداقل نظارت است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: لوازم خانگی قاچاق به عنوان محصولات مرتبط با گران شدن ارد در قالب واحد پول ترجیحاً با ارز ۲۰ هزار تومانی قاچاق و در منطقه فروخته می شد و بیشتر لوازم خانگی برای بازگرداندن آن وارد می شد که بین ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان ارزش گذاری می شد. “” همچنین خرید کنید و بعد دیدیم که محصول با قیمت کمتری عرضه شد.

معاون وزیر صنعت عمومی سکوت وی تصریح کرد: اکنون با سیاست دولت دیگر ارز ترجیحی برای عرضه کالای قاچاق ارزان نداریم و قیمت تمام شده کالای قاچاق افزایش یافته است. در عوض تولیدکنندگان برتر ما محصولات خود را با قیمت های مناسب عرضه می کنند و خبرهای خوبی در این زمینه داریم از جمله اینکه از ابتدای سال جاری یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور سابقه تولید خوب و قابل توجهی داشته است و امروز ما یک تولید جدید داریم. خط در کارخانه های دیگر

برادران وی ادامه داد: افزایش قیمت کالاهای قاچاق توسط مردم محسوس است اما برخی از کالاهای خانگی با قیمت قدیم عرضه می شود و درصدی از آن در انبارها است. ذخیره شده و هم اکنون عرضه می شود و برخی از تولیدکنندگان در سال گذشته تا ۱۰ درصد تولید داشته اند که عرضه شده است. در موارد استثنایی به سازمان حراست اخطار و اصلاح شده است.

وی افزود: اگر هزینه دستمزد افزایش یابد و هزینه های طبیعی افزایش یافته باشد، افزایش قیمت تا ۱۰ درصد اشکالی ندارد، هرچند ممکن است به دلیل رقابتی بودن بازار، قیمت ها کمتر باشد؛ اما مثلا اگر فردی ۱۸ درصد افزایش قیمت داشت، کل ۱۸ درصد را تخلف می دانستیم و باید هزینه ها را در سامانه بازپرداخت و از سازمان حمایت کند. مجوز گرفتن.

معاون وزیر صنعت عمومی سکوت وی ادامه داد: برآورد ما این است که قیمت محصولات خانگی در سال‌های اخیر افزایش بیشتری داشته است و دو برابر شدن قیمت در دو سال گذشته نامنظم بوده است؛ حتی در حال حاضر نیز با برخی راهنمایی‌ها و تغییر جهت به سمت تولید انبوه و بازار رقابتی، تفاوت ایجاد شده است. ساخته شده است. از همین رو افزایش قیمت در حد معقول اگر سازمان حمایت کننده توصیه کندی قابل قبول است.

برادران وی ادامه داد: اگر فردی به سمت افزایش بی رویه قیمت می رود، علاوه بر آنچه که ما با آن سروکار داریم، مشتریان نیز باید با آن برخورد کنند زیرا بازار به سمت شفافیت حرکت می کند و اطلاع رسانی خوبی از صداوسیما انجام شده و کیفیت نیز از ویژگی خاصی برخوردار است. محل.”

وی با اشاره به احتمال تعطیلی برخی واحدها به دلیل ناتوانی در انطباق با منافع مردم، تصریح کرد: این هنر آنهاست که شرایط خود را با بازار جهانی هماهنگ کنند. در داخل کشور استفاده کنید، زیرا قیمت مواد اولیه در در داخل کشور پایین تر است و انتظار می رود قیمت ها کمتر است.

معاون وزیر صنعت عمومی سکوت وی گفت: در گذشته به دلیل پولشویی قیمت محصولات کمتر بود اما اکنون با اقدامات خوب وزارت اقتصاد و بانک مرکزی کمتر شده است. شاهد این موارد هستند.