آشنایی با مدل DL در سرورهای اچ پی


اچ پی یکی از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان سرور در جهان است.

R13 132

معرفی HP

سرورهای تولید شده توسط این شرکت با تغییرات قابل توجهی نسبت به نسل های قبل طراحی شده اند.

شرکت اچ پی برای رفع نیاز کاربران از سرعت، کیفیت و دقت بالا استفاده کرده است. با توجه به افزایش هزینه های ذخیره سازی، این شرکت در تلاش است تا علاوه بر رفع نیازهای دنیای فناوری اطلاعات با ایجاد فناوری های جدید، محصولاتی را برای کاهش هزینه ها در هر سازمانی تولید کند.

سرورهای اچ پی با هدف کاهش هزینه ها و کمک به رشد کسب و کار در سازمان ها و مشاغل وارد بازار شده اند. این دستگاه ها وظیفه مدیریت کل منابع شبکه را بر عهده دارند و عملکرد آنها بستگی به نیازهایی دارد که از آنها انتظار داریم.

ProLiant چیست؟

ProLiant نام تجاری برای سرورهایی است که در ابتدا توسط Compaq و متعاقباً توسط Hewlett Packard Enterprise تولید و به بازار عرضه شد. با ادغام Compaq و Hewlett Packard، HP برند خود را به نفع ProLiant کنار گذاشت. امروزه سرورهای HP ProLiant از آخرین فناوری ها بهره برده اند و در طول زمان شاهد پیشرفت های زیادی خواهند بود.

R13 133

انتخاب سرور مناسب برای انجام امور تجاری

انتخاب سرور با زیرساخت قوی استفاده از فناوری های جدید را در آینده ممکن می سازد. سرورهای اچ پی امکان ارتقای سیستم را با کمترین هزینه (بدون تغییر دستگاه سرور) فراهم می کنند تا بتوانیم نیازهای سازمان ها و کسب و کارها را برای چندین سال برآورده کنیم.

سرور اچ پی در مدل های مختلف در بازار تجهیزات کامپیوتری موجود است و انتخاب آنها بر اساس نوع نیاز فنی و تجاری خواهد بود.

به طور کلی یکی از مهمترین معیارهای انتخاب سرور، تعیین نوع آن (Tower، Blade یا Rackmount) است. سخت افزار مورد استفاده در سرورها نیز بر اساس برنامه مورد انتظار از آنها انتخاب می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت رایان پژواک. روند و مشاوره رایگان دریافت کنید، یک سرور مناسب برای نیازهای خود تهیه کنید

معرفی سرور HP ProLiant

سرورهای ProLiant در سه مدل ML، DL و BL طراحی و تولید می شوند:

ML .fun

سرورهای ایستاده (Modular Line) وجود دارند که وابسته به رک نیستند، اما در صورت لزوم می توان آنها را در رک نصب کرد. این سرورها مقرون به صرفه هستند و زیرساخت شبکه پایداری دارند. سرورهای سری ML برای شبکه های کوچک با پردازش کمتر مناسب هستند.

سرور BL

این سرورها که با نام های Blade (Blade Line) و سرورهای فشرده شناخته می شوند، در مجموعه های ۸ یا ۱۶ تایی در محفظه های C3000 و C7000 در رک قرار می گیرند. این سرورها همچنین هزینه های مرکز داده را کاهش خواهند داد.

سرور DL

این سری از سرورها دارای اندازه متوسط، مدیریت پذیری و قابلیت اطمینان بالایی هستند. سرورهای DL یا Density Line باید برای کارکردن روی قفسه نصب شوند و برای محیط هایی که برای انجام امور تجاری به تعداد زیادی سرور نیاز دارند، مناسب هستند.

در اینجا به طور خلاصه سرورهای ProLiant Rackmount یا خانواده DL را توضیح می دهیم:

این سری از سرورها سیستم هایی با کارایی بالا هستند که در ۵ نوع شاسی پیکربندی شده اند. این شاسی بلندها شامل شاسی های U1، U2، U4، U5 و U8 می شود.

سرورهای مدل DL برای فرآیندهای محاسباتی مبتنی بر عملکرد مناسب هستند.این سرورها بر روی رک نصب شده اند و هدفشان ایجاد تعادل بین چگالی و قدرت محاسباتی است.

از مدل های این سری از سرورها می توان به DL100، DL300، DL500، DL700 و DL900 اشاره کرد. در بین این مدل ها مدل DL380 و سپس مدل DL360 پرفروش ترین سرورهای مورد استفاده کاربران ایرانی هستند.

R13 134

سرورهای اچ پی DL یا Density Line به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این دسته بندی ها عبارتند از:

سرورهای HPE ProLiant DLx0

سرورهای HPE ProLiant DL100

این سری از سرورها بسیار ساده و مناسب برای محیط های کاری کوچک می باشد. این نوع سرورها می توانند از دو پردازنده پشتیبانی کنند.

سرورهای HPE ProLiant DL300

این سری از سرورها مدل های مختلفی دارند و می توانند از دو پردازنده پشتیبانی کنند. این نوع سرورها برای استفاده در محیط های کاری بزرگ و مراکز داده مناسب هستند.

سرورهای HPE ProLiant DL500

این سری از سرورها برای مشاغل سنگین (پردازش سنگین و کاربردهای مهم) مناسب بوده و می تواند از ۴ پردازنده پشتیبانی کند.

سرورهای HPE ProLiant DL700

سرورهای HPE ProLiant DL900

سرورهای ProLiant در حال حاضر در نسل های G7 – G8 – G9 – G10 و G10 Plus در بازار موجود هستند.

سرورهای DL380 G10 Plus و DL360 G10 Plus جدیدترین مدل های خانواده Rackmount هستند که وارد بازار شده اند.

R13 135

نتیجه

شرکت پردازش رایان پژواک با ارائه انواع مدل های سرور HP و HPE و تجهیزات جانبی مرتبط سی پی یو زیون رم و پاور و … با گارانتی یک ساله در ایران جایگاه مناسبی را نزد آنها تضمین کرده است.

برای دریافت محصولات مختلف و یا مشاوره رایگان در مورد سرورها، مراکز داده و شبکه ها به سایت رایان پژواک مراجعه کنید و یا با شماره ۴۱۳۰۸۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.