آزار و اذیت دو فروند جنگنده اف ۱۶ ناتو در مقابل ایرباس لبنان + فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه ها روز سه شنبه از رهگیری یک هواپیمای مسافربری لبنانی توسط دو فروند جنگنده اف ۱۶ ناتو خبر دادند.

پایگاه اینترنتی «العربی» گزارش داد که یک فروند هواپیمای مسافربری لبنانی با ۱۴۵ سرنشین چهارشنبه گذشته در حین پرواز بین مادرید و بیروت توسط دو فروند جنگنده اف ۱۶ یونانی رهگیری شد.

در جریان این حادثه ایرباس «میدل ایست ایرلاینز» با نزدیک شدن جنگنده های یونانی در حریم هوایی یونان در حال تردد بود که گزارش های ضد و نقیضی درباره دلایل اسکورت این هواپیمای لبنانی منتشر شد.

ویدئویی که توسط کاربران فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده و به نقل از العربی، پرواز F-16 یونانی را در کنار بال های یک هواپیما به رنگ استتار خطوط هوایی ملی لبنان نشان می دهد. گفته می شود که مرکز کنترل هوایی ناتو در اسپانیا به مقامات یونانی هشدار داده است که یک هواپیمای ایرباس غیرنظامی با ۱۴۵ مسافر را که از مادرید به پرواز در آمده و به سمت بیروت حرکت می کند، رهگیری کنند.

اینتل اسکای و روزنامه یونانی سیتی تایمز هر دو ادعا کردند که مقامات یونان چندین بار تلاش کرده اند با خلبان هواپیما تماس بگیرند، اما هیچ پاسخی دریافت نکرده اند.

روزنامه یونانی سیتی تایمز گزارش داد که به دنبال این تعداد، دو جنگنده F-16 بلافاصله از پایگاه سودا برخاسته و بر فراز آرگولیس به هواپیمای غیرنظامی نزدیک شدند. این دو جت جنگنده چهارشنبه گذشته حدود ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی به هواپیمای لبنانی نزدیک شدند و سپس توانستند با خلبان تماس رادیویی برقرار کنند و متوجه شدند مشکلی وجود ندارد.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور عمومی و حمل و نقل لبنان آمده است که خلبان ایرباس دو بار هنگام ورود به حریم هوایی یونان تلاش کرد با مقامات هواپیمایی یونان تماس بگیرد.

بر اساس این گزارش، این هواپیما پس از اسکورت دو فروند جنگنده اف ۱۶ به سلامت در فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت به زمین نشست. این وزارتخانه اعلام کرد که هیچ اطلاعیه ای از مقامات یونان در مورد این حادثه دریافت نکرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید