آزادی ۱۵ زندانی جرائم مالی و غیرعمد به مناسبت عید غدیر خم در خراسان شمالی


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، حجت الاسلام والمسلمین رضا براتی زاده صبح امروز در دیدار با مدیرعامل و کارکنان ستاد دیه استان، ضمن تبریک و تبریک عید سعید فطر و با اعلام این خبر مبارک: با عید سعید غدیر خم تلاش زیادی برای تسهیل آزادی زندانیانی که مرتکب جرائم غیرعمد شده بودند و توسط مأموران ستاد دیه و سایر ادارات و افراد محکوم شده بودند و سپس با پرداخت بخشی از بدهی های زندانیان انجام شد. این محکومان خوشبختانه آزادی ۱۵ زندانی ایجاد شد و این افراد به آغوش فقرای خانواده خود بازگشتند.

وی با بیان اینکه مجموع بدهی این زندانیان ۶۷ میلیارد ریال است، از روحیه گذشت شکات قدردانی و آنان را به انکار بسیاری از مطالبات محکوم کرد.

این مقام ارشد قضایی استان به تشریح جزئیات این خبر پرداخت و همچنین خاطرنشان کرد: در این فرآیند بخشی از بدهی زندانیان مشمول جرایم مذکور با کمک و حمایت های مالی ستاد دیه استان پرداخت شد. و از سوی دیگر اعلام عفو شکات و محکومان بخش بزرگی از مطالبات آنان و از سوی دیگر با قبول ادعای تعدادی دیگر از محکومان از طریق جلسات، تقسیم حکم به اقساط و پرداخت قسط اول. تعدادی از این زندانیان آزاد شدند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید