آخرین وضعیت کاتالوگ الکترونیک – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، کالابرگ آخرین تصمیم دولت برای افزایش توان اقتصادی مردم است. با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، میزان یارانه ها کم بود و فعالان اقتصادی را به حمایت از ارائه کاتالوگ های الکترونیکی سوق داد.

به گزارش ایسنا، دولت تصمیم دارد کالابرگ را از ابتدای تیرماه توزیع کند. فاکتور الکترونیکی جدا از فرم کاغذی نیست و در همان حساب بانکی مردم موجود است. با توجه به شرایط اقتصادی به نظر می رسد دریافت برگه کالای الکترونیکی قدرت خرید مردم را افزایش می دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح کالابرگ در حال حاضر در مرحله ای است که قرار است از پایلوت های شهری خارج از کشور اجرایی شود، گفت: زمانی که حدود نیمی از مغازه های مربوطه به پایانه های فروش اختصاصی مجهز شوند، این پروژه وجود خواهد داشت. دیگر مشکلی برای این طرح اجرا نمی شود و برای بقیه فروشگاه ها راه هایی وجود دارد که بدون ایجاد صندوق و با اصلاح وسایل آشپزی موجود می توانند محصولات واجد شرایط را ثبت کنند.

علیرضا شهمیرزایی با بیان اینکه متولی اصلی این کاتالوگ وزارت تعاون، کار و رفاه است، گفت: وزارت حراست در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سیستم در فروشگاه ها مشارکت و همکاری دارد که این اتفاق برای خلبانان نیز افتاد. ” این طرح در چهار شهرستان گرمسار، آبیک، دماوند و فیروزکوه به صورت آزمایشی اجرا شد.

وی با بیان اینکه ممکن است نمایندگان نظر شخصی خود را در خصوص حذف کالابرگ اعلام کرده باشند، تصریح کرد: برای حذف طرح کالابرگ چیزی به عنوان نظر جمع بندی ارائه نشده است. طرح کالابرگ یک قانون است و باید بر اساس مصوبه مجلس اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول اجرای این طرح، این طرح پیچیده و حساس است و باید چند پایلوت انجام شود. در حال حاضر طرح در مرحله ای است که تصمیم گرفته شده پایلوت های خارج از شهر و در سطح کشور انجام شود و در نهایت در صورت عدم وجود مشکل خاصی اجرایی شود.