آتش زیر خاکستر تغییرات مدیریتی در مهد کشتی ایران – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرنگار مهر، در چهارمین روز از مهرماه از سوی فدراسیون کشتی، امید شایگان به عنوان رئیس شورای کشتی استان مازندران منصوب شد. به این ترتیب عسگری محمدیان رئیس اسبق شورای کشتی استان در کمال تعجب و در حالی که هنوز دوره ریاست وی به پایان نرسیده بود، کنار رفت.

عسگری محمدیان در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۸ به عنوان رئیس شورای کشتی این استان انتخاب شد و چند روز مانده به پایان دوره چهار ساله ریاست خود به پیشنهاد مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران برکنار شد. مصوبه فدراسیون کشتی

تجربه نشان داده است که هرگونه عزل و نصب در راس شورای کشتی استان مازندران همواره با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده و بی شک روزهای پرتلاطمی در انتظار فدراسیون کشتی و اداره کل ورزش استان خواهد بود. در نتیجه می توان از این تغییر و تحول مدیریتی به آتش زیر خاکستری یاد کرد که به مهد کشتی ایران رسیده و در صورت وقوع می تواند به متولیان این حوزه نیز ضربه بزند.

در هر صورت اخراج عسگری محمدیان در جریان مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان، ۸ نماینده کشتی آزاد و چند ملی پوش از استان مازندران صورت گرفت و خوش درخشیدند.

یعنی رئیس جمهور معزول و همکارانش در طول فعالیت خود در کشتی استان مسیر خود را به درستی طی کرده و در تمامی رده های سنی کشتی آزاد و فرنگی با رشد و نتایج مطلوب همراه بوده اند. در حالی که برخی معتقدند یکی از دلایل اصلی استعفای عسگری محمدیان عمل نکردن به وعده هایش در خصوص جذب منابع مالی و اسپانسر بوده است، این همان نکته مبهمی است که به نظر می رسد عسگری محمدیان پاسخی برای آن ندارد!

وی در واکنش به خبر اخراجش با کنایه اعلام کرد شاید گناهش این بوده که کشتی گیران مازندرانی در مسابقات جهانی پارسال بهترین عملکرد را داشته اند و ممکن است کشتی گیران نوجوان و جوانان آزاد و مازنی بهترین نتایج را در مسابقات ملی مختلف داشته باشند. مسابقات! ضمناً کشتی استان در دوران ریاست ایشان در سه رشته موفق بود بین المللی چیزی را سازمان دهی

البته پیشکسوت کشتی ایران و نایب قهرمان اسبق المپیک پس از اخراج عجیب و ناعادلانه خود مدعی شد که با تمام وجود در تلاش است تا کشتی مازندران را ارتقا دهد تا به لطف خداوند و حمایت همکارانش استان دارای بیشترین تعداد کشتی گیر کشوری در تمامی رده های سنی است اما در نهایت نتوانست به سایر اهدافی که در برنامه بود دست یابد.