You are currently viewing آب معدنی || اولین و بزرگترین جامعه آنلاین بیماران و پزشکان

آب معدنی || اولین و بزرگترین جامعه آنلاین بیماران و پزشکان


آب معدنی منبع آن چشمه های طبیعی و مخازن زیرزمینی است. گفته می شود این آب سرشار از مواد مغذی ضروری است و دارای خواص درمانی است. این آب حاوی کلسیم است ، منیزیم حاوی پتاسیم و سدیم است. نوشیدن این آب برای استخوان ها و مفاصل مفید است. این می تواند هضم و سلامت قلب را بهبود بخشد و فشار خون را کاهش دهد. در این مقاله ما تفاوت بین یک ماده معدنی و یک پمپ آب و مزایای سلامتی احتمالی و عوارض جانبی این آب را مورد بحث قرار می دهیم.

در مقایسه با آب معمولی ، آب معدنی است

این آب اسیدی تر از آب لوله کشی است و به دلیل داشتن اسید کربنیک طعم ترش دارد. هر دو نوع آب حاوی مواد معدنی هستند. بر اساس شواهد موجود ، تفاوتها قابل توجه نیست.

این آب حاوی مواد معدنی اضافی (بسته به منبع آن) یا مواد محلول است. مردم معتقدند که حاوی خواص دارویی است زیرا حاوی مواد معدنی است. به گفته سازمان غذا و دارو ، این آب باید حداقل 250 جزء در میلیون گاز محلول داشته باشد.

اکنون با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

رایج ترین مواد معدنی موجود در این آب عبارتند از:

این مواد معدنی در سنتز پروتئین نقش دارند ، تشکیل استخوان ؛ برای عملکردهای بدن مانند تشکیل غضروف ضروری است. ترکیب هورمون تولید آنزیم ها ؛ در زیر خلاصه ای از برخی از عملکردهای بیولوژیکی مانند پیشگیری است پوسیدگی دندان و غیره ضروری هستند

 • کوبین
 • اهن
 • من میجنگم
 • مس
 • از
 • فلورین

برخلاف آب معمولی شیر ، این آب معمولاً در بطری های پلاستیکی یا شیشه ای ذخیره می شود. برخی از مردم به دلیل خواص درمانی آب معدنی را ترجیح می دهند. با این حال ، از این آب می توان برای از بین بردن باکتری ها یا سموم استفاده کرد. نوشیدن روزانه این آب برای حفظ تعادل بدن ضروری است.

شير آب

آب کلر تصفیه شده و از طریق لوله ها و سیستم های تصفیه به خانوارها تحویل داده می شود. آب لوله کشی قبل از رسیدن به خانوارهای پالایشگاه حاوی سموم دفع آفات است. سپس آب تمیز از طریق سیستم خط لوله زیرزمینی تحویل داده می شود. با این حال ، برخی از مواد معدنی موجود در شیر می تواند باعث زنگ زدگی لوله ها و آلودگی آب آشامیدنی شود. باید از قانون آب آشامیدنی سالم آژانس حفاظت محیط زیست در ایالات متحده پیروی کند. (EPA)

فواید آب معدنی برای سلامتی

آب معدنی؛ مزایا و عوارض جانبی آن || دکتر

مصرف آب معدنی می تواند با بسیاری از مزایای زیر همراه باشد:

منابع منیزیم

آب معدنی منبع غنی منیزیم است که به تنظیم عملکرد اعصاب کمک می کند. این ماده در تنظیم سطح گلوکز خون و تنظیم فشار خون نقش اساسی دارد. میزان منیزیم موجود در آب معدنی بسته به منبع می تواند متفاوت باشد. منابع غذایی توصیه شده برای منیزیم (RDAs) به شرح زیر است:

 • 310-320 میلی گرم برای زنان بالغ
 • 400-420 میلی گرم برای مردان بالغ
 • 350-400 میلی گرم برای زنان باردار
 • 310-360 میلی گرم برای زنان در دوران شیردهی

کمبود منیزیم نگران کننده است. عصبانیت خستگی؛ ضعف عضلانی؛ ممکن است علائمی مانند لرزش و سرگیجه ایجاد کند. در موارد شدید ، می تواند باعث تشنج ، حالت تهوع و استفراغ شود. از دست دادن شنوایی؛ میگرن این می تواند باعث پوکی استخوان و ضربان نامنظم قلب شود.

فشار خون را پایین می آورد

آب معدنی منبع خوبی از کلسیم و منیزیم است. بنابراین ، گفته می شود که برای افرادی که فشار خون بالا دارند مفید است. کمبود منیزیم و کلسیم ممکن است رخ دهد فشار خون بالا کمک. منیزیم و کلسیم به طور فعال در فرایندهای الکترولیتی مغز و بدن انسان نقش دارند. این تعادل الکترولیت برای حفظ فشار خون و گردش خون ضروری است. هیدراتاسیون سریع را برای انسان فراهم می کند. بر اساس مطالعه دانشگاه گوتنبرگ (سوئد) ، نوشیدن آب معدنی می تواند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون پایین کاهش دهد.

بر اساس مطالعه روی 70 نفر مبتلا به فشار خون مرزی ، نوشیدن 1 لیتر آب معدنی در روز فشار خون آنها را کاهش می دهد. با این حال ، مطالعات بیشتری برای درک نقش آب معدنی در کنترل فشار خون مورد نیاز است.

استخوان ها را تقویت می کند

آب معدنی؛ مزایا و عوارض جانبی آن || دکتر

کلسیم مهمترین ماده معدنی برای رشد استخوان است. کلسیم منبع مهم کلسیم در آب معدنی است. کلسیم برای استخوان مفید است ، دندان ها و ناخن ها را تقویت می کند. در مطالعه ای روی زنان یائسه ، مصرف منظم آب معدنی غنی از کلسیم تراکم استخوان را افزایش داد. علاوه بر این ، کنترل هموستاز منیزیم می تواند به استحکام استخوان ها کمک کند.

سلامت گوارش را بهبود می بخشد

آب معدنی حاوی سولفات منیزیم و سولفات سدیم است. این می تواند یبوست و بی اختیاری را در طول یبوست بهبود بخشد. طبق مطالعه ای در ژاپن ، مصرف کم منیزیم با یبوست ارتباط دارد.

سلامت قلب را بهبود می بخشد

مطالعه شورای تحقیقات علمی اسپانیا نشان داد که بی کربنات سدیم در آب ممکن است بر متابولیسم تری اسیل گلیسرول بعد از غذا با کلسترول تأثیر بگذارد. مطالعه دیگری بر روی زنان یائسه نشان داد که نوشیدن آب گازدار سطح کلسترول تام و کلسترول LDL را کاهش می دهد. خطر را افزایش می دهد. بیماری های قلبی عروقی کاهش می دهد سطوح منیزیم در آب آشامیدنی با مرگ و میر بیماری های عروق کرونر قلب ارتباط دارد. با این حال ، برای درک اینکه چگونه نوشیدن این آب به سلامت قلب کمک می کند ، مطالعات طولانی مدت بیشتری مورد نیاز است.

تنظیم چربی بدن

آب معدنی یک ماده مغذی است که به تجزیه چربی های ضروری بدون تجزیه و سوزاندن چربی در بدن کمک می کند. بنابراین خوردن رژیم کم کالری (1.5 لیتر در روز قبل از غذا) می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

حالا که همه چیز درباره فواید آب معدنی برای سلامتی می دانید ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه برای پوست شما مفید است.

آیا مواد معدنی برای پوست و صورت شما مفید است؟

آب معدنی؛ مزایا و عوارض جانبی آن || دکتر

این آب می تواند منبع جدیدی از ذرات سیلیس باشد که برای پوست مفید است. سیلیس برای پوست بسیار مفید است. سیلیس تولید کلاژن را در پوست شما تحریک می کند. تجمع کلاژن لکه ها و لکه های تیره را کاهش می دهد علاوه بر این ، کمبود سیلیس می تواند منجر به پیری پوست شود. بنابراین ، این آب می تواند منبع خوبی برای سلامت پوست باشد. با این حال ، مطالعات بیشتری برای درک مزایای این آب معدنی مورد نیاز است. این آب به طور کلی برای نوشیدن بی خطر است ، اما برخی از عوارض جانبی را نیز باید به دنبال داشت.

آب معدنی چه عوارضی دارد؟

نوشیدن این آب به طور کلی سالم تلقی می شود. با این حال ، استفاده بیش از حد از این آب عوارض جانبی دارد و تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. بسیاری از مطالعات در مورد انتقال مواد شیمیایی از بطری های پلاستیکی به آب بر روی آب بطری متمرکز شده است. در مطالعه ای روی موش ها ، میکروپلاستیک هایی که توسط آب حمل می شوند در بدن جمع شده و باعث التهاب می شوند. آب کربنیک موجود در آب گازدار باعث ایجاد نفخ می شود. این آب نسبت به آب معمولی بطری حاوی میکروب است. بنابراین ، حاوی ضدعفونی کننده (آب لوله کشی) و میکروب است. گاهی اوقات با دی اکسید کربن ترکیب می شود.

مسمومیت با پلاستیک

میکروپلاستیک ها ذرات کوچکی هستند که می توانند برای سلامتی مضر باشند. بطری های پلاستیکی حاوی بیسفنول A هستند که عملکرد هورمونی بدن را مختل می کند. این ذرات در غذاهای دریایی یافت می شوند ، همچنین می توان آن را در نوشیدنی هایی مانند آبجو و نمک سفره یافت. میکروپلاستیک های موجود در آب بطری ایمن نیستند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

آسیب دندان

پوسیدگی دندان عقل و راه حل ها | دکتر

آب گازدار می تواند به مینای دندان شما آسیب برساند. مطالعه ای در دانشگاه بیرمنگام نشان داد که آب معدنی گازدار لثه ها را نرمتر از آب لوله کشی معمولی ، اما کمتر از نوشابه ها می کند. آب گازدار نسبت به آب آشامیدنی معمولی اسیدی تر است. طبق مطالعه ای در کره ، آب گازدار تولید شده توسط کربنات سودا باعث کاهش مینای دندان می شود. با این حال ، مضرتر از الکل برای دندان است.

نگرانی های زیست محیطی

آلودگی ناشی از بطری های پلاستیکی آب تهدیدی جدی برای محیط زیست است. با این حال ، دانشمندان می گویند که تصفیه آب لوله کشی شده با دستگاه های اسمز معکوس داخلی امن ترین راه حل است. تولید بطری به انرژی و مواد اولیه بیشتری نیاز دارد. تمیز کردن منظم آب ، به ویژه در بطری های شیشه ای ، ضروری است.

یک حرف آخر

به عبارت دیگر ، آب معدنی سرشار از مواد معدنی است و خواص درمانی زیادی دارد. با این حال ، تحقیقات محدودی برای اثبات مزایای آن وجود داردنمی تواند الکل هنوز بی خطر تلقی می شود. از طرف دیگر مواد معدنی با بهبود تراکم استخوان ، سلامت معده و روده را بهبود می بخشد. با این حال ، این ماده همچنین با مسمومیت پلاستیکی (به دلیل ریز پلاستیک های موجود در بطری) و خوردگی مینای دندان همراه است.

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/health-benefits-of-mineral-water/

دیدگاهتان را بنویسید